Vážení rodiče,

rádi bychom Vám nabídli možnost stravování Vašich dětí ve školní jídelně ZŠ Majakovského.

Žáci naší školy mají nárok na státem dotované stravné, kdy vy platíte pouze cenu potravin, což dělá podle věku dítěte:   

7 - 10              23,- Kč

11 - 14            25,- Kč

15 a více        26,- Kč

Další náklady (mzdové a režijní) spojené s výrobou jídel platí stát. Máte tedy možnost využít této nabídky a mít pro své dítě levný a kvalitní oběd.

Vaše dítě dostane polévku, hlavní chod, nápoj, salát, popř.ovoce a občas i něco dobrého na zoubek (musli tyčinku, moučník, puding, šlehaný tvaroh s ovocem). Pokud máte doma většího jedlíka, vždy si může přidat polévku, omáčku s přílohou i salát.

Dítě si může vybrat ze dvou druhů jídel, může si vybrat slazený i neslazený nápoj. Jídla připravujeme vždy ten den z čerstvých a kvalitních surovin, dbáme na různorodost stravy       ( různé druhy masa a ryb, různé přílohy, bezmasá jídla a jednou za dva týdny  i sladké jídlo), často dětem děláme různé čerstvé zeleninové saláty.

Nabízíme především klasická jídla, která znají, která mají rády, ale mohou také vyzkoušet jídla z netradičních surovin (pohanka, jáhly, cizrna, kuskus).

Zapojili jsme se do projektu „Škola plná zdraví“ s firmou Bonduelle a odebíráme velmi kvalitní zeleninu, ze které jídla připravujeme a pro děti z 1.stupně připravujeme soutěž, kdy děti za snědený oběd dostanou bondík (razítko) a za nasbírané bondíky dostanou dárečky.

Naší prioritou je vařit dětem chutné obědy, kdy samozřejmostí je splnění veškerých hygienických a stravovacích norem.

Vy i Vaše dítě máte možnost si jídla objednávat přes internet. Můžete tedy velmi snadno zjistit, nebo si zkontrolovat, co si Vaše dítě vybralo.

Dále nabízíme možnost stravování pro cizí strávníky a důchodce.

Veškeré dotazy Vám velice ráda zodpoví vedoucí školní jídelny, tel. 596 312 003.

V případě zájmu jsme tady pro Vás.

Žaneta Valošková, ved. ŠJ

Mgr. Roman Hamrus, ředitel školy

Stále častěji se v médiích řeší moderní téma: zdravá výživa. Kvalita dětského jídelníčku je čím dál důležitější téma, v Česku totiž stále přibývá obézních dětí.

Deník MF Dnes vydal článek – nezávislý test Mladé Fronty Dnes, který hodnotil jídelníčky namátkově vybraných 10 českých školních jídelen. Mezi vybranými je i naše školní jídelna ZŠ a MŠ Majakovského. K hodnocení dali dvoutýdenní jídelníček z letošního dubna, tak jak je vyvěšen na internetových stránkách škol. Jídelníčky hodnotil Petr Havlíček, odborník na výživu. Obědy známkoval podle jejich skladby, vhodnosti potravin a jejich úpravy pro děti z hlediska toho, nakolik jde o pestré jídelníčky, či naopak o zastaralé a těžké. Jídelníčky hodnotil anonymně a známkoval jako ve škole.

Naše školní jídelna dostala plných pět hvězdiček a známku 1-2. Jen na obhajobu negativního hodnocení, že ryba byla pouze jednou a chybí čerstvé ovoce, bychom rádi dodali, že ryba v měsíci dubnu byla celkem 4x, což plně splňuje požadavky pro dětský jídelníček a ovoce v hodnotícím dvoutýdenním období bylo dětem podáno celkem 3x. Ale nebylo uvedeno v jídelníčku na internetových stránkách. Tudíž tuto skutečnost nemohli posoudit. Toto hodnocení by tedy dopadlo ještě lépe. Přesto děkujeme MF Dnes za článek a jsme rádi, že toto téma se stále řeší.

Také bychom chtěli dodat, že nám záleží na zdraví našich dětí. Ve školní jídelně používáme suroviny bez konzervačních látek, umělých barviv a aromat, nepoužíváme polotovary, denně nabízíme dětem neslazené nápoje a snažíme se hravou formou (Bondíkmánie) děti přimět jíst čerstvé saláty a netradiční lehčí jídla.

Žaneta Sobelová, vedoucí školní jídelny

Naše školní jídelna se zapojila do projektu „Škola plná zdraví“ s firmou Bonduelle , která nám dodává výbornou kvalitní zeleninu. Společně realizujeme soutěž Bondík mánie. Děti dostaly soutěžní kartičky, do kterých sbírají bondíky (razítka) za každé snězené jídlo – polévku, hlavní chod a salát (ne za sladké jídlo). Za nasbírané bondíky si děti mohou vybrat odměnu – dáreček dle vlastního výběru.

Tato soutěž se stala již tradicí, začíná vždy v únoru nebo v březnu, letos se koná už 4. rokem. Cílem je děti motivovat ke zdravému životnímu stylu, ke kterému  patří i oběd, jehož součástí jsou zdraví prospěšné suroviny. Protože zdravé stravování = půl zdraví. Snažíme se, aby dětem zeleninová a luštěninová jídla chutnala, aby se naučily jíst polévky, ryby, aby si k jídlu vzaly i salát, zkoušely nová jídla a suroviny, které neznají.

Děti jsou moc šikovné, vzorně vrací prázdné talířky, aby nasbíraly co nejvíce bondíků a těší se na dárečky.  J

Tady je pár foteček z naší Bondík mánie.

Bondík Mánie
Bondík Mánie Bondík Mánie

Dne 15. 10. 2015 jsme v naší jídelně uskutečnili Vaření s Podravkou. Naše pozvání přijal pan Zbyněk Diatka, šéfkuchař společnosti Podravka – Lagris, a. s., který se v mezinárodní soutěži konané v Chorvatsku umístil na třetím místě. Naše kuchařky společně s panem šéfkuchařem uvařili skvělá jídla: polévku Fasoláda, Ajvarovou omáčku s kuřecím masem a celozrnným knedlíkem, Bulgurové rizoto, Jáhlový dezert s tvarohem a ovocem. Dětem oběd moc chutnal, chodily si na přídavky i vícekrát. Tato jídla rádi znovu zařadíme do našeho jídelníčku. Dětem se pan kuchař líbil a proto není divu, že paní kuchařka měla výdejní okýnko prázdné, každý chtěl dostat oběd z rukou pana kuchaře J. Cílem bylo uvařit jídla nová, modernější z méně tradičních surovin, přiblížit dětem zdravé suroviny, které neznají a bojí se je ochutnat. Některé výrobky firmy Podravka – Lagris byly vystavené. Děti si mohly prohlédnout z čeho se oběd vařil, ale i jiné suroviny, které v jídelně běžně používáme (pohanka, různé luštěniny, jáhly, kuskus, bulgur, koření bez přídavků glutamátů a další).

Tento den byl zpestřením nejen pro naše strávníky, ale i pro kuchařky, které rády zkouší nové recepty, dozvěděly se pár zajímavostí ze světa gastronomie a pan šéfkuchař velice ocenil a pochválil práci našich kuchařek, vybavení a čistotu školní kuchyně. Rád se k nám opět někdy vrátí a my se budeme moc těšit. Děti se chtěly s panem šéfkuchařem vyfotit J a zde máte pár fotek.

Vaření s Podrav...
Vaření s Podravkou Vaření s Podravkou

Žaneta Sobelová, vedoucí ŠJ  

Platba stravného

Stravné platíme na 1 měsíc dopředu

povolením k inkasu z účtu.

Přihlášky ke stravování jsou k dispozici u vedoucí školní jídelny, vyplňte včetně čísla Vašeho bankovního účtu, na kterém budete mít zřízeno "povolení k inkasu" a nastaven dostatečně vysoký finanční limit(pro dítě postačí limit 600,-). Nezadávejte žádné symboly.

Číslo účtu školy na stravné je 115-7501500267.

 

Stravné na září 2019 bude staženo k 20. srpnu 2019.

Čip ke stravování si mohou noví strávníci vyzvednout u ved. školní jídelny poslední pracovní týden v srpnu. Záloha za čip 100 Kč/ks.

V hotovosti se stravné nevybírá.                                                                              

S případnými dotazy se obracejte na vedoucí školní jídelny (i v případě, že nemáte žádný účet).

Žaneta Valošková, tel. 596 312 003, e-mail  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.