Vážení rodiče,
 
rádi bychom Vám nabídli možnost stravování Vašich dětí ve školní jídelně ZŠ Majakovského.
Žáci naší školy mají nárok na státem dotované stravné, kdy vy platíte pouze cenu potravin, což dělá
      • pro 1.-4.třídu 22,- Kč
      • pro 5.-8.třídu 24,- Kč
      • pro 9.třídu 26,- Kč
Další náklady (mzdové a režijní) spojené s výrobou jídel platí stát. Máte tedy možnost využít této nabídky a mít pro své dítě levný a kvalitní oběd. Vaše dítě dostane polévku, hlavní chod, nápoj, salát, popř.ovoce a občas i něco dobrého na zoubek (müsli tyčinku, moučník, puding, šlehaný tvaroh s ovocem, nanuk). Pokud máte doma většího jedlíka, vždy si může přidat polévku, omáčku s přílohou i salát.
 
Dítě si může vybrat ze dvou druhů jídel, může si vybrat slazený i neslazený nápoj. Jídla připravujeme vždy ten den z čerstvých a kvalitních surovin, dbáme na různorodost stravy ( různé druhy masa a ryb, různé přílohy, bezmasá jídla a jednou týdně i sladké jídlo), často dětem děláme různé čerstvé zeleninové saláty.
 
Nabízíme především klasická jídla, která znají, která mají rády, ale mohou také vyzkoušet jídla z netradičních surovin (pohanka, jáhly, cizrna, kuskus). Zapojili jsme se do projektu „Škola plná zdraví“ s firmou Bonduelle a odebíráme velmi kvalitní zeleninu, ze které jídla připravujeme a pro děti z 1.stupně připravujeme soutěž, kdy dětí za snědený oběd dostanou bondík (razítko) a za nasbírané bondíky dostanou dárečky.
 
Naší prioritou je vařit dětem chutné obědy, kdy samozřejmostí je splnění veškerých hygienických a stravovacích norem. Vy i Vaše dítě máte možnost si jídla objednávat přes internet. Můžete tedy velmi snadno zjistit, nebo si zkontrolovat, co si Vaše dítě vybralo. Dále nabízíme možnost stravování pro cizí strávníky a důchodce.
 
Veškeré dotazy Vám velice ráda zodpoví vedoucí školní jídelny, tel. 596 312 003.
V případě zájmu jsme tady pro Vás.
 
Žaneta Sobelová, ved. ŠJ
Mgr. Roman Hamrus, ředitel školy