Naše školní jídelna se zapojila do projektu „Škola plná zdraví“ s firmou Bonduelle , která nám dodává výbornou kvalitní zeleninu. Společně realizujeme soutěž Bondík mánie. Děti dostaly soutěžní kartičky, do kterých sbírají bondíky (razítka) za každé snězené jídlo – polévku, hlavní chod a salát (ne za sladké jídlo). Za nasbírané bondíky si děti mohou vybrat odměnu – dáreček dle vlastního výběru.

Tato soutěž se stala již tradicí, začíná vždy v únoru nebo v březnu, letos se koná už 4. rokem. Cílem je děti motivovat ke zdravému životnímu stylu, ke kterému  patří i oběd, jehož součástí jsou zdraví prospěšné suroviny. Protože zdravé stravování = půl zdraví. Snažíme se, aby dětem zeleninová a luštěninová jídla chutnala, aby se naučily jíst polévky, ryby, aby si k jídlu vzaly i salát, zkoušely nová jídla a suroviny, které neznají.

Děti jsou moc šikovné, vzorně vrací prázdné talířky, aby nasbíraly co nejvíce bondíků a těší se na dárečky.  J

Tady je pár foteček z naší Bondík mánie.

Bondík Mánie
Bondík Mánie Bondík Mánie