AKCE V ÚNORU

27.2. – generální zkouška na akademii, tělocvična školy – vystupující žáci

28.2. – Dětský karneval – tělocvična školy

Vážení rodiče,

Od 25.1. 2017 začíná výuka plavání pro jazykovou skupinu. Děti dostanou v pátek 20. 1. 2017 lísteček,  s podrobnějšími informacemi. Vlepí si ho do deníčku. Potvrďte  svým podpise, že jste informaci četli.

Děkuji, Mgr. Hana Ciosková

AKCE NA MĚSÍC LEDEN

-         12. 1. – Cizojazyčká besídka

-         13. 1. – Sférické kino – Tajemství stromů

-         18. 1. – Ukázková hodina plavání

-         31. 1. – Vysvědčení

Chtěla bych poděkovat touto cestou všem rodičům za hlas, který poslali naší třídě v soutěži k výročí školy, protože naše třída získala  1. místo mezi všemi třídami na škole. Na děti čeká příjemná odměna, kterou si zvolily. Děkuji.

AKCE NA MĚSÍC LISTOPAD

4.11. – Halloweenská párty

10.11. – Divadelní představení Šípková Růženka

15.11. – vánoční focení

17.11. – Státní svátek

25.11. – charitativní akce pro onkologicky nemocné děti v Motole – vánoční ozdoby

SBĚR KAŠTANŮ A ŽALUDŮ

I naše třída se zapojila do sběru kaštanů a žaludů. Děti se velmi snažily a umístily se na 2. místě ze všech tříd na škole. Nasbíraly přes 300 kg. Do soutěže se zapojily skoro všechny děti. Nejvíce nasbíral Petr Dostal, druhý byl Filip Lankisz a shodně na třetím místě Adélka Jančová a Kevin Smardzewski. Chtěla bych poděkovat rodičům za pomoc svým dětem. Snad se nám podaří získat dobré umístění v právě probíhající soutěži ve sběru starého papíru.

MALÝ HRDINA

Proč používám slovo hrdina? Hned o tom napíši. Děti II.A se v hodině prvouky učily důležitá telefonní čísla 150, 155, 158, 112. Určitě všichni víte, jak je nutné tato čísla znát. Minulý týden se Daniel Šebek přesvědčil o jejich důležitosti. Přišla k nim na návštěvu Danielkova babička. Najednou omdlela a přestávala dýchat. Danielek nebrečel, ale zavolal záchrannou službu, aniž by mu někdo řekl, co má udělat.   Myslím si, že to je skutečně hrdinský čin od tak malého chlapce. Jsme na něj velice pyšní.

PASOVÁNÍ ČTENÁŘŮ ŽÁKŮ 2.A

Dne 3. 10. 2016 jsme navštívili Regionální knihovnu v Karviné – Mizerov, kde už nás čekaly paní knihovnice, tentokrát převlečeny jako pohádkové bytosti. Nebyla to klasická knihovnická lekce, ale slavnostní pasování na čtenáře. Nejprve děti musely vyřešit čtenářský kvíz. Děti prokázaly velké znalosti pohádek. Poté složily čtenářský slib a byly slavnostně pasovány na čtenáře, obdržely průkazku do knihovny a malý dárek na památku. Akce byla velice zdařilá. Už se těšíme na další knihovnické lekce.

2.A - pasov...
2.A - pasování čtenářů 2.A - pasování čtenářů

AKCE NA MĚSÍC ŘÍJEN

3. 10. - PASOVÁNÍ NA ČTENÁŘE

10. 10. – KNIHOVNICKÁ LEKCE – KOUZELNÉ SLOVO KNIHOVNA

18. 10. - BESEDA S HASIČI

26. 10. – 27. 10. – PODZIMNÍ PRÁZDNINY

28. 10. – STÁTNÍ SVÁTEK

31. 10. – KNIHOVNICKÁ LEKCE – POVĚSTI Z KARVINÉ

AKCE V ZÁŘÍ

Co už proběhlo:

-           1. 9. – zahájení školního roku

-           7. 9. – zahájení plavání

-          13. 9. – třídní schůzka

Co nás ještě čeká:

-          výtvarná soutěž – Ahoj z prázdnin

-          23. 9. – Beseda s názvem Kamarádství a spolupráce

-          25. 9. – soutěž O nejkrásnější a nejoriginálnější fotografie z prázdnin

Vážení rodiče,

pokud chcete, zapojte se také do této soutěže. Určitě by děti měly radost.

OPĚT VYHLAŠUJEME SOUTĚŽ O NEJKRÁSNĚJŠÍ ČI NEJORIGINÁLNĚJŠÍ FOTOGRAFII Z PRÁZDNIN 2016.

V letošním kole soutěže mohou být vaše soutěžní fotografie komentovány krátkým výstižným textem.

Fotografie zasílejte na emailovou adresu:

Do emailu nezapomeňte uvést své jméno a příjmení. Soutěž je určena pro všechny žáky školy.

Tři nejkrásnější, nejzajímavější či nejoriginálnější fotografie

budou oceněny.

Soutěžní fotografie zasílejte do 25. září 2016.

Pochlubte se svými zážitky z léta, které jste zachytili

objektivem fotoaparátu.

Na hojnou účast v soutěži se těší

p. uč. Brandlová