VÝLET

Chlapci a děvčata navštívili Army–Land, kde zažili zábavné dopoledne, plné zajímavých činností. Podařili se jim zdolat překážkovou dráhu, hledali poklad s detektorem kovu, stříleli na terč, prohlédli si muzeum zbraní, prolezli všechna vozidla a na závěr zažili adrenalinovou jízdu na korbě nákladního auta. Všem se výlet líbil.

Výlet 1.A a 2.A
Výlet 1.A a 2.A Výlet 1.A a 2.A

NÁVŠTĚVA KNIHOVNY, ZÁBAVNÉ ODPOLEDNE SE SKŘÍTKEM KNIHOMILNÍČKEM 

1.A - Zábavné o...
1.A - Zábavné odpoledne 1.A - Zábavné odpoledne

 

BESEDA - BEZPEČNĚ DOMA, BEZPEČNĚ NA SILNICI

Beseda o bezpeč...
Beseda o bezpečnosti Beseda o bezpečnosti

 

PROGRAM " Veselé zoubky"

Poslední týden před jarními prázdninami si děti zpestřily výuku programem „Veselé zoubky“, kde získaly spoustu informací o správném ošetřování chrupu a zdravé výživě. Dětem se velice líbil příběh Hurvínka. Úkoly na interaktivní tabuli zvládly hravě, protože byly pozorní posluchači. Zoubky se zdravou výživou malovaly i ve Vv.

1.A - Veselé zo...
1.A - Veselé zoubky 1.A - Veselé zoubky

KUBÍK V 1. TŘÍDĚ

Kubík v 1. tříd...
Kubík v 1. třídě Kubík v 1. třídě

NAŠE VÝROBKY

1.A - naše výro...
1.A - naše výrobky 1.A - naše výrobky

DĚTI Z MŠ NA NÁVŠTĚVĚ U NÁS VE TŘÍDĚ

V pátek 15. 1. přišly dětí z MŠ do 1. třídy. Zúčastnily se vyučování, zkusily se posadit do školních lavic vedle svých starších kamarádů a snažily se plnit všechny úkoly. Kamarádi z 1. třídy jim samozřejmě pomáhali. Práce se jim dařila nejen v lavicích, ale i na interaktivní tabuli.

Mgr. Viera Dobrovolná

MŠ v 1. třídě
MŠ v 1. třídě MŠ v 1. třídě

 

DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ  

Na minulou středu jsme se moc těšili, byli jsme v divadle. Krásná pohádka „Strašidelný mlýn“ nás opět přesvědčila, že dobro vítězí nad zlem. Moc se nám líbily písničky. Na závěr jsme si mohli na jevišti zatancovat.

MOBILNÍ PLANETÁRIUM (společná akce s MŠ Kpt. Jaroše)

Ve čtvrtek jsme zase navštívili Mateřskou školu Kpt. Jaroše, kde jsme zhlédli projekci v mobilním planetáriu. Celou dobu nás provázel malý krtek a vysvětloval, jak to vlastně na té obloze funguje. Bylo to velmi zajímavé. Spokojeně jsme odcházeli a těšíme se na další společnou akci s dětmi z MŠ. 

1.A - Planetári...
1.A - Planetárium 1.A - Planetárium

Slabikář- naše první učebnice

Tento týden jsme přečetli poslední stránku v Živé abecedě a těšili se na naši první učebnici- SLABIKÁŘ. Přišli k nám kamarádi z deváté třídy Tomáš a Anička a Slabikář nám rozdali. Odpovídali na různé otázky a vykládali, co nás bude ve škole čekat. Jsme moc rádi, že k nám přišli.

1.A - Slabikář
1.A - Slabikář 1.A - Slabikář

Naše novinky

Už čteme slova a učíme se poznávat věty. V matematice sčítáme a odčítáme do 5, porovnáváme čísla, řešíme jednoduché slovní úlohy. Moc rádi pracujeme se stírací tabulkou. Už umíme napsat psací a,e,i,o,u. Také rádi kreslíme, zpíváme a jezdíme na plavání.

1.A - Matematik...
1.A - Matematika a Výtvarná výchova 1.A - Matematika a Výtvarná výchova

1.A - plavání
1.A - plavání 1.A - plavání

Kroužek angličtiny

V kroužku angličtiny si hrajeme a zpíváme s kamarádem Petrem. Už se umíme představit, pojmenujeme základní barvičky a některé předměty. Jsme moc šikovní.

1.A - anglický ...
1.A - anglický kroužek 1.A - anglický kroužek

 

V záři jsme nastoupili do školy a už máme celý měsíc za sebou. A co je u nás nového?

Už umíme 9 písmen a začneme číst slabiky. Zatím nám čtení písmen jde a uvidíme, jak nám to půjde dále. V matematice sčítáme a odčítáme do 3. Každý den musíme trénovat. V pondělí už dostaneme  písanky a jsme zvědaví, kdo začne jako první psát perem. Nesmíme zapomenout každý den kontrolovat aktovku a chystat si pomůcky, abychom se to naučili. Moc prosíme rodiče, ať nám ještě pomáhají.

Mgr. Dobrovolná

1.A září - říje...
1.A září - říjen 2015 1.A září - říjen 2015