MĚSTSKÉ KOLO V SÁLOVÉ KOPANÉ

I v letošním školním roce so konalo městské kolo v sálové kopané. Naše družstvo se jako vždy soutěže zúčastnilo. A jak jinak – než úspěšně. Naši třídu reprezentovali Aleš Urbánek, Patrik Duch, Vojtěch Brudny a Martin Jastrzembski. Získali po velkém boji 1. místo. Je velká škoda, že se poprvé nebude konat okresní kolo. Chlapcům děkuji za reprezentaci.

Mgr. Hana Ciosková

 PIŠKVORKY

Dne 22. 3. 2016 se pořádala soutěž v piškvorkách. Soutěže se zúčastnily děti, které mají tuto hru rády. Z naší třídy soutěžili Martin Jastrzembski, Filip Valentíny a Šárka Bajgerová.  Děkujeme jim za reprezentaci třídy.

Mgr. Hana Ciosková

Soutěž v piškvo...
Soutěž v piškvorkách Soutěž v piškvorkách

MATEMATICKÁ SOUTĚŽ KLOKAN

Jako každoročně se konala celorepubliková matematická soutěž Klokan. 18. 3. 2016 proběhlo školní kolo této soutěže. Příklady řešili všechny děti naší třídy. Některým se vedlo velmi dobře. Na 1. místě se umístil Aleš Urbánek a na 2. místě Matyáš Vlk, 4. místě Jan Nowrotek. Dá se říci, že každý získal určité body – někdo více, někdo méně. Hlavní je, že se všichni snažili. Všem blahopřeji.

Mgr. Hana Ciosková

O POHÁR ČERNÉHO UHLÍ

I letos se konal na ZŠ Dělnická fotbalový turnaj O pohár černého uhlí. Družstvo tvořili chlapci 5. a 6. ročníku. Po loňském úspěchu i letos převedli výbornou hru a získali 2. místo. Z naší třídy byli zařazeni do družstva Aleš Urbánek, Patrik Duch a Vojtěch Brudny. Celému družstvu blahopřejeme a kluci se určitě těší na další ročník – už jako šesťáci. 

Mgr. Hana Ciosková

Fotbalový turna...
Fotbalový turnaj Fotbalový turnaj

Školní kolo recitační soutěže

Na koci ledna se naší škole konalo školní kolo recitační soutěže. Naši třídu reprezentovaly Natálie Šafránková a Jana Bardoňová. Vedly si velmi dobře a obě děvčata postoupila do městského kola této soutěže. Ta se bude konat 10. 2. 2016. Věříme, že uspějí stejně jako vloni. Držíme palce.

Mgr. Hana Ciosková a spolužáci 

Akce na měsíc únor

5. 2. – Posttest k navigačnímu systému v ZOO Ostrava

10. 2.Ukázková hodina plavání

11. 2.Beseda – Bezpečnost v online

16. 2.Divadelní představení – Trapas nepřežiju

24. 2.Knihovnická lekce – Naše pověsti

29. 2. – 4. 3. Jarní prázdniny

Mgr. Hana Ciosková 

 

ŠKOLA ZDRAVÉ PĚTKY

5.B - Zdravá 5
5.B - Zdravá 5 5.B - Zdravá 5

 

Akce na měsíc leden

 8.1. – pátek -  beseda ve škole – Škola zdravé pětky – 4.-5. hodinu

13.1. – středa – den otevřených dveří pro rodiče

27.1. – knihovnická lekce – Světla a stíny Karviné -  10 hod.

28.1. – čtvrtek – vysvědčení

29.1. – pátek – pololetní prázdniny

 

CIZOJAZYČNÁ BESÍDKA

Dne 18. 12. 2015 se na naší škole konala cizojazyčná besídka pro žáky I. stupně. Děti si pod vedení svých vyučujících připravily krátký program, který pak předvedly ostatním žákům. Tato akce byla velmi zdařilá. Jsem přesvědčena o tom, že se líbila nejen dětem, ale že potěšila všechny zúčastněné.

Mgr. Hana Ciosková

Vánoční cizojaz...
Vánoční cizojazyčná besídka Vánoční cizojazyčná besídka

 

VÝCHOVNÝ KONCERT

Jako každoročně jsme se zúčastnili vánočního výchovného koncertu na ZUŠ v Karviné, který se konal  dne 17. 12. 2015. Pěvecký sbor Permoník si pro nás připravil představení, které se jmenovalo Ten vánoční čas. Jako vždy mělo vystoupení vynikající úroveň. Po přestavení paní sbormistrně pochválila naší třídu za vzorné chování, čehož si velmi vážím. Chtěla bych i já všem dětem poděkovat za vzorné chování a reprezentaci školy mezi ostatními školami Karviné. 

Mgr. Hana Ciosková

VÁNOČNÍ ZVONEČEK

Dne 15. 12. 2015 se konala tradiční pěvecká soutěž Vánoční zvoneček. Naši třídu reprezentovali Jana Bardoňová a Jan Nowrotek. Oba byli porotou oceněni. Blahopřejeme.  

Mgr. Hana Ciosková

ÚSPĚCH V SOUTĚŽI "BOBŘÍK INFORMATIKY"

Ve dnech 11. – 13. 11. 2015 se žáci čtvrtých až devátých tříd zapojili do celostátní informatické soutěže „BOBŘÍK INFORMATIKY“. Žáci soutěžili ve třech kategoriích.

V kategorii MINI se úspěšnými řešiteli sotěže stali i čtyři žáci naší třídy, a to: Matyáš Vlk (5.B), Patrik Duch (5.B), Filip Valentíny (5.B) a Klaudie Dudková (5.B).

Žáci obdrželi diplomy. Gratulujeme a přejeme štěstí v příštím ročníku soutěže.

Bobřík informat...
Bobřík informatiky Bobřík informatiky

 

MĚSTSKÉ KOLO TURNAJE VE VYBÍJENÉ

V pondělí 30. 12. 2015 proběhlo v tělocvičně naší školy městské kolo turnaje ve vybíjené. Turnaje se zúčastnilo 9 škol z Karviné.

Hned v úvodu jsme narazili na tým ZŠ Cihelní, který nás porazil s velkým bodovým rozdílem. Byli jsme velmi smutní, ale to jsme netušili, že ZŠ Cihelní nakonec celý turnaj vyhraje. V dalších zápasech jsme se už ale porazit nedali a skončili jsme na krásném 3. MÍSTĚ.

Všem hráčům gratuluji.

Turnaje se zúčastnili tito žáci: Urbánek A., Dudková K., Duch P., Vlk M., Brudný V. – 5.B, Habrda D., Švec A., Sušila L., Siuda O., Malinowski L., Malinowski M. – 4.A

Vybíjená
Vybíjená Vybíjená

EXKURZE V ZOO

Dne 6.11. se třídy IV.A a V.B zúčastnily projektu v ZOO Ostrava . Úkolem dětí bylo vyzkoušet navigační systém v ZOO Ostrava.

Všechny děti  byly rozděleny do skupin a měly k dispozici tablel. Zde byly informace o jednotlivých zvířatech. Dostaly základní pokyny , pak řešily zadané úkoly.  Děti se s tím popraly úžasně. Jsme rádi, že se mohou děti takhle seznamovat s přírodou a životem zvířat.

Exkurze v ZOO
Exkurze v ZOO Exkurze v ZOO

Mgr. Hana Ciosková a Mgr. Jolana Šrubařová

 

Vážení rodiče,

dne 24. 11. od 15 do 17,30 hod. proběhne třídní schůzka  - formou konzultace. 

Pokud máte nějaké dotazy budu v tomto čase v naší třídě.         

Mgr. Hana Ciosková   

 

INFORMACE PRO RODIČE

V případě dotazů ohledně učiva v cizích jazycích se obracejte na:

Vieru Dobrovolnou / AJ-sportovní část / - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Marcelu Litomyskou /Aj-jazyková část / - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Zuzanu Canibalovou / Nj / - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Mgr. Hana Ciosková

 

AHOJ Z PRÁZDNIN - VZPOMÍNKY OČIMA NAŠICH DĚTÍ

Této soutěž spočívala v tom, že děti vyjádřily kresbou svůj nejlepší zážitek z prázdnin. Z naší třídy byli oceněni Martin Jastrzembski, Jana Bardoňová a Klaudie Dudková. Blahopřejeme.  

Třídní učitelka a spolužáci z V.B

 

AHOJ Z PRÁZDNIN - LITERÁRNÍ SOUTĚŽ

Natálie Šafránková se zúčastnila literární soutěže Ahoj z prázdnin. Počínala si velmi dobře, protože byla vybrána a oceněna. Blahopřejeme.   

Třídní učitelka a spolužáci z V.B

 

NOVÁ SOUTĚŽ - SBĚR STARÉHO PAPÍRU

Tak děti, pojďme na to, sbírá se starý papír. Někteří již přispěli nějakým tím kilem papíru. Snad se ostatní přidají.

Mgr. Hana Ciosková

 

INFORMACE PRO RODIČE

Vážení rodiče,

od 4.11. 2015 se mění odjezd na plavání.  Sraz 7,10 hod. u školy. Odjezd 7,20 hod.

Doufám, že uvítáte tuto změnu.

 Mgr. Hana Ciosková

 

PŘÍRODOVĚDNÁ SOUTĚŽ ŽÁKŮ ZÁKLADNÍCH ŠKOL

3. října 2015 organizovalo Krajské středisko volného času JUVENTUS Karviná - Centrum Přírodovědná stanice  pořádala  jako každoročně přírodovědnou soutěž žáků základních škol. 

Žáci V.B nesměli po loňském úspěchu nesměli  chybět.  Své znalosti prokázali Jana Bardoňová, Klaudie Dudková, Natálie Šafránková a Aleš Urbánek. Umístili se na 3. místě. Blahopřejem. Doufáme, že takto budou s úspěchy pokračovat  i na II. stupni.

Celá V.B a Mgr. Hana Ciosková

 

SBĚR KAŠTANŮ

I naše třída V.B se snažila pomoci zvířátkům v zimě. Děti se snažily nasbírat co největší množství kaštanů a žaludů. Jak se jim to podařilo, to uvidíme až po vydání výsledkové listiny. Děkuji všem, kdo se na sběru podílel. 

Mgr. Hana Ciosková