Plán akcí do konce školního roku

• 31. 5. – Den dětí s klauny na školním hřišti  – 20Kč
  • 2.6. – vybrané děti – okresní kolo v atletickém trojboji - Havířov
  • 3.6. - Oslava Dne dětí pro děti a rodiče v odpoledních hodinách na školním hřišti
  • 8.6. – Prázdniny bez úrazu
  • 15.6. – Návštěva Stanice mladých přírodovědců – 30Kč
  • v období 20.6. – 24.6. školní výlet na Gírovou, Studeničné
  • 30.6. – VYSVĚDČENÍ + PRÁZDNINY

AKCE BŘEZEN

• 14. 3. – pondělí v 10 hod v tělocvičně – Mrkvánek- akce v rámci ovoce do škol
  • 15. 3 – úterý – 15 – 18 hod velikonoční tvoření – jídelna školy
  • 16. 3. – středa v 8 hod v tělocvičně – mobilní planetárium – pořad o vodě- 55Kč
  • 17. 3. – čtvrtek – 10.45 divadelní představení Zlatovláska – 60Kč – placeno z třídního fondu, děti jedou autobusem společně se 4.A
  • 24. - 28. 3. velikonoční prázdniny

AKCE ÚNOR

11.2. – čtvrtek – knihovnická lekce – 10.00 hod

18.2. – čtvrtek – knihovnická lekce – 9.00 hod

29.2. – 4.3.  Jarní prázdniny

ŠKOLA ZDRAVÉ PĚTKY

3.A - Zdrav...
3.A - Zdravá 5 3.A - Zdravá 5

AKCE LEDEN

8.1. – pátek -  beseda ve škole – Škola zdravé pětky – 2.-3. hodinu

13.1. – středa – den otevřených dveří pro rodiče

18.1. – pondělí- knihovnická lekce – Žáček žáčkům – 10.00 hod

19.1. – úterý – beseda ve škole – Nekuřátka – 1.hodina – 10Kč

19.1. – úterý – Juventus tančí – 10.45 – 30 Kč – jdeme pěšky

26.1. – úterý – beseda ve škole – Člověče nezlob – 1. - 2. hodinu – 10Kč

28.1. – čtvrtek – vysvědčení

29.1. – pátek – pololetní prázdniny

V úterý 22. 12. si žáci přinesou do školy:

• větší jablko vhodné k nazdobení,
  • malou svíčku,
  • mašličku,
  • hřebíček – koření,
  • párátka,
  • želatinové bonbony,
  • vzorek cukroví, kdo má.

Děti budou mít Vánoční besídku, budeme zdobit jablíčko a pak si dávat dárky, které již děti nosí. Vyučování bude ukončeno po 4. vyučovací hodině v 11.45.

Krásné Vánoce všem přeje třídní učitelka

PERMONÍK

V pátek 13.11. 2015  se děti zúčastnily koncertu Permoníčku na ZUŠ v Karviné. Děti si zábavnou formou zopakovaly znalosti o notách a stupnicích, které se již učily v hodinách HV. Písničky byly prokládány vystoupením dětí z dramatického kroužku, mezi kterými žáci poznali mnoho svých starších spolužáků. Celý pořad byl velice hezký a dětem se velmi líbil.

DÍLNY ČTENÍ

V tomto školním roce se naše třída zapojila do projektu, který má za úkol rozvíjet u dětí čtenářství, jsou to tzv. „ Díly čtení“. Každý týden mají děti 1 vyučovací hodinu zaměřenou na vlastní četbu. Čtení u dětí rozvíjí, slovní zásobu, fantazii, dovídají se mnoho nového nejen o sobě, ale o světě ve kterém žijí. Protože ne všechny děti mají možnost mít vlastní knihu, zakoupili jsme pro ně spoustu knih, které si mohou ve škole půjčit a číst jak ve škole, tak i doma. Děti čtení velmi baví, každá jejich přečtená kniha je zaznamenána do „ Stromu čtenářů“, který máme ve třídě. Nejlepší čtenář pak bude na konci roku odměněn. A protože se blíží Vánoce, budou si děti určitě přát nějakou knihu, které jim ve škole nabízíme i prostřednictvím katalogu knižního klubu Albatros a Fragment. Doufám, že rodiče naši snahu podpoří nákupem pěkné knihy.

Mgr. Silvie Vlčková

Informace na měsíc listopad