Mgr. Pavlína Mojová

Konzultační hodiny: Úterý 14:15 – 15:30 nebo dle domluvy

Standardní činnosti výchovného poradce:

• evidence žáků se speciálními vzdělávacími potřebami
  • metodická podpora při přípravě, zpracovávání a vyhodnocení plánů pedagogické podpory a individuálních vzdělávacích plánů pro žáky s potřebou podpůrného opatření
  • evidence přihlášek žáků na střední školy, metodická podpora a spolupráce při kariérním poradenství na škole
  • spolupráce při péči o žáky mimořádně nadané a talentované
  • spolupráce s třídními učiteli, asistentkami pedagoga a rodiči žáků s potřebou podpůrných opatření
  • spolupráce při řešení výchovných problémů, svolávání individuálních pohovorů nebo výchovných komisí, jednání s rodiči, žáky či pedagogy
  • spolupráce se školskými poradenskými zařízeními (PPP, SPC)
  • spolupráce s Magistrátem města Karviné, Policií ČR, Okresním soudem v Karviné
  • spolupráce se školním metodikem prevence a s ostatními pedagogickými pracovníky při odhalování a sledování projevů sociálně patologických jevů a navrhování opatření pro jejich eliminaci
  • spolupráce se školním metodikem prevence při evidenci neomluvené absence, odhalování skrytého záškoláctví a ohlašování neomluvené absence
  • spolupráce při zlepšování celkového klimatu na škole a při zamezování šíření sociálně patologických jevů (zlepšení vztahů mezi žáky navzájem, mezi pedagogy a žáky, mezi pedagogy a rodiči a mezi pedagogy)

urad prace

Úřad práce ČR - krajská pobočka v Ostravě,
kontaktní pracoviště Karviná
Informační a poradenské středisko pro volbu povolání

• Pod záštitou statutárních měst Karviná , Havířov a města Orlová
  • Ve spolupráci s MěDK Karviná, Společenským domem Reneta v Havířově,
  • Kulturním domem města Orlové,
  • středními školami a zaměstnavateli pořádá výstavu středních škol

VOLBA POVOLÁNÍ

Aktuální vzdělávací nabídka středních škol všech typů
pro školní rok 2018/19, názorné ukázky, uplatnění na trhu práce

• pro vycházející žáky základních škol
  • pro širokou veřejnost, rodiče a výchovné poradce

deit

Termíny a místa konání:

• 14. listopadu 2017 10.00 - 17.00 hodin
    KARVINÁ OBECNÍ DŮM DRUŽBA
  • 21. listopadu 2017 10.00 - 17.00 hodin
    HAVÍŘOV SPOLEČENSKÝ DŮM RENETA
  • 30. listopadu 2017 10.00 - 16.00 hodin
    ORLOVÁ DŮM KULTURY MĚSTA ORLOVÁ

logo prace

Save

Přihlášky na SŠ

V prvním kole přijímacího řízení do denní formy vzdělávání si může uchazeč podat 2 přihlášky. Na přihlášce uvede uchazeč dvě školy v pořadí podle svojí preference. Žáci obdrží kopii přihlášky od výchovné poradkyně, vyplní základní identifikační údaje uchazeče, obě školy v pořadí podle preference žáka, kód oborů a termín přijímacího řízení. Tuto kopii přihlášky odevzdá podepsanou zákonným zástupcem a žákem výchovné poradkyni do 8. 2. 2018. Škola vytiskne na přihlášku informace o uchazeči, hodnocení žáka za 8. ročník a první pololetí 9. ročníku a doplní název příslušných středních škol a kód oboru a podepsanou ředitelem školy předá uchazeči. Uchazeč odevzdává sám přihlášku řediteli příslušné střední školy a to do 1. 3. 2018. Spolu s přihláškou odevzdá uchazeč další dokumenty vyžádané příslušnou školou. Pokud škola vyžaduje potvrzení o zdravotní způsobilosti žáka, je nutno si nechat přihlášku potvrdit lékařem.

Pokud uchazeč podává přihlášku do oborů vzdělání s talentovou zkouškou, je termín odevzdání přihlášky do 30. listopadu 2017.

Bližší informace budou sděleny na třídní schůzce a nebo kontaktujte vých. poradkyni.

Mgr. Pavlína Mojová

Výchovný poradce Mgr. Pavlína Mojová
Telefon 596 311 196
Konzultační hodiny pro rodiče

14:15 - 15:30 hodin

V případě potřeby je možná konzultace i v jinou předem sjednanou dobu.

Další články...