Karviná – Cesta druholigových karvinských basketbalistů letošní sezonou končí v semifinále. Sokolové padli s favoritem z Brna po ohromném boji.

 „Po nedělním zápase vládlo v našem týmu sice mírné zklamání, ale objektivně vzato byl soupeř krapet lepší a postup si zasloužil. My se určitě nemáme za co stydět, sezonu můžeme hodnotit jako vydařenou a postup do semifinále play off je vyrovnání loňského výsledku, tedy úspěchem klubu. Vzhledem k velkému množství zranění a těžkému losu jsme toho letos možná zvládli víc, než jsme čekali,“ připomněl trenér a starosta Sokola Roman Hamrus, že kvůli rekonstrukci haly na ZŠ Družby byli Karvinští nuceni odehrát první půlku sezony na cizích palubovkách a značně riskovali, že zápasový handicap v odvetách už nedoženou.

Nejen, že jej dohnali, dokonce se dostali do play off, vypořádali se i s množstvím absencí a celou sezonu předváděli kvalitní a spolehlivé výkony. „Za to zaslouží mužstvo velký dík. Favoritům jsme vzdorovali, jednoho dokonce vyřadili a spoustu kvalitních týmů nechali za sebou. Poděkování patří i našim fanouškům, kteří nás chodili na naše domácí zápasy povzbuzovat v hojném počtu,“ dodal Hamrus.

Karviná – Dosáhli na překvapení. Druholigoví basketbalisté karvinského Sokola si zahrají semifinále své skupiny C. Vyřadili totiž brněnské Podolí

Karvinští se přes čtvrtfinále probili jako jediný tým, který šel do play off z horší pozice než jeho soupeř. Jinak postupovali favorité. „Postup do semifinále je skvělý úspěch, teď nás ale čeká největší favorit soutěže a vítěz naší skupiny SAM Brno,“ poznamenal trenér karvinského mužstva Roman Hamrus.

Sokol Karviná – Renocar Brno Podolí 72:55 (37:25)

Hala na ZŠ Družby viděla  velký zápas hodný play off. Karviná byla proti mírnému favoritovi celý zápas napřed, ale hosté srdnatě bojovali a nevzdávali se. Hlavně jejich největší hvězda a střelec Wiedner držel Podolí ve hře. „Rozhodlo to, že jsme rotovali všech jedenáct hráčů a snažili se o maximální tlak v obraně,“ poznamenal Hamrusův asistent na karvinské lavičce Petr Sodomka.

Sokol vedl dvě minuty před koncem 62:55, ale pak už nepovolil hostům ani bod a zaplněná hala aplaudovala. Sedmnáctibodové vedení bylo skvělým vkladem do odvety, která se hrála v Brně.

Karviná: Oswald 19 (5 trojek), T. Hamrus 4, Odehnal 3, Lepka 9, Kelar 8, Číšecký 10, Landor 7, Šeda 2, Týml 10, Marek, Krutina.

Renocar Brno Podolí – Sokol Karviná 80:81 (40:37)

Karviná – Jedny Brňany už z play off vypoklonkovali. Teď je čekají další. Basketbalisté Karviné si o víkendu zahrají o postup do finále play off skupiny C.

Čeká je však vítěz dlouhodobé části SAM Brno. A to nebude lehký oříšek k rozlousknutí. „Brno má velkou kvalitu. Prohráli jsme tam o dvacet bodů, ale je fakt, že doma jsme je po skvělém výkonu od všech hráčů dokázali porazit,“ vybavil si trenér Sokolů Roman Hamrus vzájemné zápasy s Brnem (65:88 venku a 101:78 doma).

Brňané jsou v této sezoně doma bez porážky, v dlouhodobé části získali 17 výher oproti pěti prohrám. „Doma působí soupeř jako parní válec, hraje v obrovské rychlosti a ve velké výšce, rotuje široký kádr a tlačí na pilu fyzicky tak dlouho, až soupeře převálcuje,“ popsal způsob hry soupeře Roman Hamrus.

Tým je veden dalším skvělým a vysoce ambiciózním koučem Štěpánem Vrublem, bývalým dlouholetým českým reprezentantem, který si zahrál nejvyšší soutěž v Opavě či Brně.

Většina hráčů týmu měří kolem dvou metrů (dva pivoti dokonce 208 cm), takže Karvinští se mohou podle všeho těšit na „letecké dny“, neboť téměř všichni hráči Brna do koše smečují. „Bohužel pro nás také rychle běhají a vlastně všichni jsou schopni dávat trojky. Je to atleticky vybavený a herně inteligentní tým,“ uznal Hamrus.

Karviná – Druholigovým košíkářům začíná play off. Po roce v něm nebudou chybět znovu ani basketbalisté karvinského Sokola

Jejich souboj s brněnským Podolím bude zároveň soubojem dvou trenérů, kteří se znají, a kteří paradoxně ve svých městech vedou základní školy. Karvinský Roman Hamrus vede ZŠ Majakovského, v pozici ředitele ZŠ Mokrá-Horákov v Brně působí Tomáš Pětivlas.

Karvinští v základní části soutěže Podolí dvakrát porazili (doma 77:61 a venku 94:67), v obou utkáních se jim enormně dařilo proměňovat trojkové pokusy.

Podolí je doma extrémně silné. Kromě zápasu s Karvinou dokázalo ve své hale přehrát úplně všechny včetně dvou největších aspirantů na postup SAM Brno a Valašského Meziříčí.

Tým je veden skvělým stratégem a velkou osobností českého basketbalu Tomášem Pětivlasem, který během své trenérské kariéry působil v mnoha týmech v nejvyšší soutěži mužů i žen (Brno, Svitavy, Ostrava) a dosáhl velkých úspěchů, mnoho mladých hráčů připravil na jejich profesionální kariéru u nás i v zahraničí. Působil také na FTVS Masarykovy Univerzity v Brně.