Tým trenérů Hamruse a Sodomky předvedl skvělou obranu

Druholigoví košíkáři Karviné se přehoupli do kladné zápasové bilance, když doma zdolali nevyzpytatelný Žďár nad Sázavou.

Sokol Karviná - BK Žďár nad Sázavou 67:57 (35:20)

Soupeř z Vysočiny byl tradičně urputný a přijel s nesmírně tvrdou obranou a velkou bojovností. "Hostům se nedala upřít vůle po vítězství. V minulém kole doma porazili největšího favorita VŠB Ostrava, takže si věřili i na nás," uznal jeden z trenérů Karviné Petr Sodomka.

Karvinští do zápasu nasadili dva hostující hráče z prvoligové Olomouce - Davida Jílka a poprvé i Kamila Šína. Oba do týmu skvěle zapadli a k vítězství mu výrazně pomohli.

Sokol předvedl skvělou obranu v první části a rotoval široký kádr. "Hráli jsme rychle a přesně," pochvaloval si Sodomka. Žďár ale přece jen v útoku několikrát zabodoval a nastal boj. Hosté se přiblížili v 38. minutě na rozdíl šesti bodů, ale závěr měli Karvinští pod kontrolou.

Číst dál: Karvinští basketbalisté porazili Žďár

Nedělní zápas druhé ligy basketbalistů mezi Karvinou a brněnským Podolím zůstal nedohrán. V poločasové rozcvičce totiž při smečování do koše došlo k ulomení šroubu konstrukce jištění na koši, a protože nejsme v NBA nebo jiné vyspělé soutěži, kde by se nová deska s košem namontovala během pár minut, nemohlo se utkání dohrát.

"V poločase jsme prohrávali o deset bodů, bylo to celkem hektické," připustil Roman Hamrus.

Jak vše dopadne, na to si musí oba celky i karvinští činovníci počkat. "V úvahu připadá bohužel kontumace, ale i opakování zápasu, to by pro nás samozřejmě byla lepší varianta," přiznal Hamrus.

Vzhledem k tomu, že celá věc byla neúmyslná a také trenér hostí se tvářil s pochopením, bylo by asi korektní zápas opakovat. "Rozhodne se na STK v Praze, rozhodčí tam hned volali a zápas zatím ukončili bez výsledku", informoval Hamrus.

Karviná – Druholigoví košíkáři karvinského Sokola absolvovali v soutěži další výjezd. Znovu z toho byla poloviční úspěšnost.

„Po čtyřech zápasech máme vyrovnanou bilanci, to jsme si přáli. Prostředí a atmosféra v Lipníku není jednoduchá a určitě tam někdo ztratí. Tabulka je zatím značně vyrovnaná a domácí týmy většinou vyhrávají. Jediný, kdo má dvě výhry zvenku, jsme my,“ upřesnil trenér Sokola Roman Hamrus.

Karvinští se v domácí premiéře představí 4. a 5. listopadu na ZŠ Družby, kdy přivítají Žďár nad Sázavou a brněnské Podolí.

KK Valašské Meziříčí – Sokol Karviná 81:70 (45:32)

Slabší střelba z pole měla za následek karvinskou prohru. „A také jsme neubránili levorukého pivota domácích Tadeáše Janíka,“ uznal Hamrus.

Ještě ve 28. minutě byl stav 52:50, ale pak začali domácí Karviné přece jen unikat. „Měli jsme tam nějaké ukvapené střeůy. Bohužel bez Romana Halíka, který ze zdravotních důvodů ukončil kariéru, jsme byli pod košem výrazně nižší a méně siloví,“ připustil Hamrus.

Číst dál: Basketbalisté vezou další výhru

V oblastním přeboru basketbalistů se střetly dosud neporažené celky Karviné B a Snakes Ostrava B. V souboji béček byli lepší domácí, kteří vyhráli 73:57.

Na obou stranách se to jen zhemžilo pendlujícími hráči se zkušenostmi z I. či II. ligy, domácí obrana byla však famózní a Ostravany prakticky vygumovala. Skvěle zahrál Odehnal (trojky), Lepka pod košem, Landor a Krutina (14 doskoků).

Basketbalisté na úvod překvapili

Karviná – Poté, co se havířovský Start odhlásil ze soutěže, zbyl Karvinsku ve druhé lize košíkářů už jen Sokol Karviná.

Po úvodní palbě vysokoškoláků přešli hosté na zónu a začali jejich náskok stahovat. Po trojce Karla Šedy šli poprvé do vedení (18:19) a to si udržovali, byť se skóre přelévalo. Na začátku poslední čtvrtiny přišly dvě skvělé trojky Horvátha a stav byl 54:58.

Pak nastal až do konce obrovský boj a neuvěřitelné drama. Vypjatý závěr však Karvinští zvládli. Po precizních asistencích Tomáše Hamruse a Lubomíra Oswalda na střelce Romana Halíka si Sokol vybudoval vedení 70:67, Tomáš Hamrus jej dalším košem navýšil a pak domácí už jen korigovali šestkami.

K výhře Karviné dopomohlo až 40 doskoků (Uherec 10, Halík 8), k tomu přidali hosté 18 asistencí (T. Hamrus 7, Oswald 4) a osm trojek.

Číst dál: Překvapení basketbalistů Sokola Karviná