Basketbalisté na úvod překvapili

Karviná – Poté, co se havířovský Start odhlásil ze soutěže, zbyl Karvinsku ve druhé lize košíkářů už jen Sokol Karviná.

Po úvodní palbě vysokoškoláků přešli hosté na zónu a začali jejich náskok stahovat. Po trojce Karla Šedy šli poprvé do vedení (18:19) a to si udržovali, byť se skóre přelévalo. Na začátku poslední čtvrtiny přišly dvě skvělé trojky Horvátha a stav byl 54:58.

Pak nastal až do konce obrovský boj a neuvěřitelné drama. Vypjatý závěr však Karvinští zvládli. Po precizních asistencích Tomáše Hamruse a Lubomíra Oswalda na střelce Romana Halíka si Sokol vybudoval vedení 70:67, Tomáš Hamrus jej dalším košem navýšil a pak domácí už jen korigovali šestkami.

K výhře Karviné dopomohlo až 40 doskoků (Uherec 10, Halík 8), k tomu přidali hosté 18 asistencí (T. Hamrus 7, Oswald 4) a osm trojek.

Trenéři mohli po takovém představení jen chválit. „Opravdu se nenašel nikdo, kdo by nepodal výborný nadstandardní výkon. V takovém zápase se vám to musí prostě sejít. Na perimetru a při tvorbě hry excelovali kapitán Lubomír Oswald a Tomáš Hamrus, pod košem v obraně i útoku zase Roman Halík, Karel Šeda i Standa Uherec. Z lavičky překvapivými momenty pomohli i Honza Horváth a David Číšecký,“ vypočítával druhý trenér Sokola Petr Sodomka.

„S jedním vítězstvím z tak těžkého výjezdu jsme samozřejmě spokojeni. Čekali jsme ho spíš na Hladnově, o to cennější teď ale naše výhra na VŠB je. Oba ostravské celky by měly patřit k favoritům soutěže, snad bychom se k nim mohli přiřadit i my,“ přál by si Sodomka.

Příšt dvoukolo odehraje Karviná opět venku (KK Val. Meziříčí a Lipník nad Bečvou) a ráda by cennou výhru potvrdila.

Karviná: Hamrus 13, Oswald 13, Šeda 13, Halík 11, Horváth 8, Uherec 7, Číšecký 7, Landor, Lepka, Krutina. Trenéři: R. Hamrus a P. Sodomka.

Zdroj: http://karvinsky.denik.cz/ostatni_region/basketbaliste-na-uvod-prekvapili-20171010.html


Zdroj: http://karvinsky.denik.cz/ostatni_region/basketbaliste-na-uvod-prekvapili-20171010.html

Save