Tým trenérů Hamruse a Sodomky předvedl skvělou obranu

Druholigoví košíkáři Karviné se přehoupli do kladné zápasové bilance, když doma zdolali nevyzpytatelný Žďár nad Sázavou.

Sokol Karviná - BK Žďár nad Sázavou 67:57 (35:20)

Soupeř z Vysočiny byl tradičně urputný a přijel s nesmírně tvrdou obranou a velkou bojovností. "Hostům se nedala upřít vůle po vítězství. V minulém kole doma porazili největšího favorita VŠB Ostrava, takže si věřili i na nás," uznal jeden z trenérů Karviné Petr Sodomka.

Karvinští do zápasu nasadili dva hostující hráče z prvoligové Olomouce - Davida Jílka a poprvé i Kamila Šína. Oba do týmu skvěle zapadli a k vítězství mu výrazně pomohli. 

Sokol předvedl skvělou obranu v první části a rotoval široký kádr. "Hráli jsme rychle a přesně," pochvaloval si Sodomka. Žďár ale přece jen v útoku několikrát zabodoval a nastal boj. Hosté se přiblížili v 38. minutě na rozdíl šesti bodů, ale závěr měli Karvinští pod kontrolou.

Výborně si vedl Tomáš Hamrus a nová posila Kamil Šín, síla Karviné však byla ve vyváženém a širokém kolektivu. 

"Udrželi jsme tlak v obraně po celé utkání, počet obdržených bodů je myslím skvělou vizitkou obrany. Za podporu z hlediště jsme vděční i našim příznivcům," poděkoval Sodomka za povzbuzování karvinským divákům. 

Karviná: T. Hamrus 15, Šeda 10, Šín 9, Lepka 8, Landor 6, Horváth 6, J9lek 5, Oswald 4, Uherec 4, Mosler, Číšecký, Krutina

Trenéři: R. Hamrus a Sodomka