"V úterý 19.12. 2017 se slavily Vánoce i v karvinském basketbalovém klubu TJ Sokol Karviná a to v rámci turnaje basketbalových dovedností. Této předvánoční akce se zúčastnili hráči basketbalové přípravky ze ZŠ U Studny a ZŠ Majakovského, pro které byl tento turnaj premiérou, jelikož trénují v klubu teprve od října. Nicméně vánoční svátky jsou i o pomoci a proto se turnaje zúčastnili i hráči z již soutěžních kategorií a to borci z U11 a U13, kteří byli našim začínajícím minibasketbalistům opravdu oporou. Celý turnaj se nesl v duchu pohody a zábavy a opravdu nešlo o to, kdo bude nejlepší, ale spíše o skvělou atmosféru, na které se velkou měrou podíleli trenéři, vedení klubu, samotní hráči, ale především i rodiče všech zúčastněných dětí, kteří předvedli, že si s dětmi opravdu umí hrát a bez problémů se zapojili do soutěží. 

Ukázkový tréning hráčů U11 a U13, který vedl samotný hráč, ukázal rodičům, že se v našem klubu opravdu trénuje poctivě a s veškerou snahou o neustálé zlepšování se v dílčích basketbalových dovednostech. Poté následovaly soutěže pro nejmenší děti z přípravek, mezi které byl zařazen slalom s různými překážkami, střelba na koš s časovým limitem, soutěže v manipulaci s míčem a na závěr se všichni zúčastnění hráči poměřili se svými rodiči v přihrávkách a hodech na koš. "Celá akce měla kladný ohlas u dětí a také u samotných rodičů.", řekl trenér a koordinátor přípravek Tomáš Hlavenka.  A jelikož není důležité pouze vyhrávat, nýbrž se i bavit a hlavně se zúčastnit, odměněni byli všichni hráči. Z opožděného Mikuláše měli všichni radost a každý si přišel pro sladkou odměnu přímo z rukou samotného starosty TJ Sokol Karviná Mgr. Romana Hamruse, předsedy oddílu Petra Sodomky a zakladatele oddílu Mgr. Emila Hamruse. Společné foto na závěr vystihuje skvělou atmosféru, která v tělocvičně ZŠ Majakovského v úterý 19. 12. 2017 panovala."
 
Trenéři v TJ Sokol Karviná:
Mgr. Petr Šupol (koordinátor mládeže)
Mgr. Tomáš Hlavenka (koordinátor basketbalové přípravky)
Mgr. Jiří Janík (trenér U11)
Ing. Josef Němec (trenér U13)
 

Mgr. Tomáš Hlavenka
koordinátor U11 a přípravek, TJ Sokol Karviná, basketbal