Dne 21. 5. 2019 bojovali naši žáci na jazykové soutěži "Jazyky hrou" v Havířově opravdu jako draci a i když nestáli na bedně vítězů, podařil se jim vynikající výsledek.

• V anglickém jazyce nás reprezentovali Kateřina Toráčová a Monika Jančová z 9.B a z 27 týmů obsadili 20. místo.
  • V německém jazyce se umístili Natálie Šafránková a Aleš Urbánek  z 8.B z 18 týmů na bramborovém místečku tedy 4., uteklo jim to pouze o jeden a půl bodíku.
  • V ruském jazyce jsme měli zastoupení dvou dvojic - Nikol Luknárové a Michala Juraszka a Patrika Ducha a Vojtěcha Luzara, druhá dvojice se umístila  z 18 týmů na 13 místě.

Všem žákům moc gratulujeme :-) a těšíme se na další ročník této soutěže. Výsledkové listiny jsou k nahlédnutí zde!

Ve středu 15.5. vyrazili naši žáci do Bohumína, kde reprezentovali Karvinou v okresním kole dopravní soutěže mladých cyklistů v obou kategoriích. Utkali se tam s výherci z ostatních měst okresu Karviná.

Počasí nám příliš nepřálo, ale i přes těžké podmínky se žákům starší kategorie povedlo vybojovat krásné  3.místo a Lukáši Sušilovi 2.místo v jednotlivcích. Gratulujeme.

Mladší žáci :                             Starší žáci:

Serišová Alexandra                 Mayerová Tereza

Klečková Kristýna                    Ferencová Marie

Habrda Tomáš                        Siuda Ondřej

Vinkler Miroslav                      Sušila Lukáš

p.uč. Šrubařová

okres1

Ve středu 24.4. 2019 se již tradičně na naší škole konala Dopravní soutěž mladých cyklistů - jízda zručnosti.

Počasí nám přálo, a tak si žáci 4.- 9.ročníků s chutí vyzkoušeli jízdu zručnosti. Museli na kole zvládnout projet brankou, kolejnicí, převést pohárek s vodou, projet slalom, podjet branku a přesně zastavit na metě. Nebyla to žádná legrace, bylo i několik karambolů, ale nakonec to všichni zvládli s úsměvem. Již dříve si všichni žáci vyzkoušeli testy z dopravní výchovy. A jak vše dopadlo, na to se můžete podívat níže.

Výsledky školního kola dopravní soutěže 2018/2019 - Mladší kategorie (žáci 4.-6.ročníku)

Umístění

10.

Koreň Martin

messtodoprava

V úterý 7.5.  2019 se naši žáci již tradičně zúčastnili dopravní soutěže mladých cyklistů, kde se utkali s žáky ostatních karvinských škol. A jak se již stalo tradicí, opět se jim zadařilo a v obou kategoriích obsadili krásné 1.místo. A aby toho nebylo málo jako jednotlivci obsadili v obou kategoriích 1. a 3.místo. Gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v okresním kole, kde budou reprezentovat Karvinou.

Mladší žáci :

Serišová Alexandra (1.místo), Klečková Kristýna, Juřičková Lenka

Habrda Tomáš (3.místo), Vinkler Miroslav

Starší žáci:

Paluvová Kateřina, Ferencová Marie, Mayerová Tereza, Vlková Andrea

Siuda Ondřej (1.místo), Sušila Lukáš (3.místo), Habrda David, Palian Matyáš

p.uč. Šrubařová

dopravamesto2019

FB školy

Dne 5. dubna proběhlo školní kolo matematické soutěže Pythagoriády.
27 počtářů z 5. až 8. ročníků řešilo 15 úloh zaměřených především na logiku. Řešitelům děkujeme za účast.
Výsledné umístění jednotlivých žáků je následující: viz tabulka.
Mgr. Jiřina Stenchlá

PYTHAGORIÁDA 2019

5.ROČNÍK 6.ROČNÍK 7.ROČNÍK 8.ROČNÍK
POČET ŘEŠITELŮ 27  6 6 7 8