Ve středu 25.4. 2018 se na naší škole o uskutečnil turnaj přípravek.

Děti soutěžily v upravených basketbalových disciplínách a dostaly své odměny za rychle  správně provedený dvojtakt, slalomový dribling, dvojskok, trestné hody a turnaj 3:3, v závěru si zkusily hru 5:5.

Děti měli z hry a soutěží radost a těší se na další setkání v květnu či červnu.

Petr Šupol a Josef Němecturnaj pripravek

Na naší škole se v průběhu měsíce března konají tradičně turnaje v košíkové na městské či okresní úrovni. Výsledky byly v kategoriích starší dívky i chlapci velice vyrovnané.

Nejprve dívky:

V městském kole tradičně o nejlepší výsledky soupeřily dívky ze ZŠ a MŠ Dělnická a U Lesa, které byly postupujícími družstvy do okresního finále, třetí skončily holky ze ZŠ Borovského, pak naše škola a pátá pak škola U Studny.

V okrese pak karvinské školy doplnilo družstvo z Gymnázia Havířov, Komenského a to suverénně postoupilo do kraje, podobně jako vloni. Držíme palce. Družstvo čítalo hráčky z BK Havířov a bylo to znát. Druzí pak byly házenkářky ze školy Dělnická, třetí pak škola z U Lesa.

V chlapcích to bylo mnohem vyrovnanější, projevovala se výšková i silová převaha chlapců z 8. a 9 .r., především Borovského a Slovenské. Naše škola byla tentokráte výškově nižší, kluci r. 94 naše město ale i oddíl TJ Sokol Karviná, reprezentují v mladších kategoriích U13 a U14 (jsou to žáci osmého ročníku). I tak je třeba naše kluky pochválit za techničnost, odhodlanost, bojovnost a nasazení, především v utkáních proti silným týmům, kde jsme zprvu i prohrávali a nedařilo se střelecky, tak se vždy podařilo výsledek přelomit na naši stranu.

Všem družstvům děkujeme za účast na turnaji.

Ve čtvrtek 5.4.2018 se družstvo chlapců 4. a 5. tříd zúčastnilo městského kola v sálové kopané na ZŠ a MŠ U Studny. V silné konkurenci osmi škol naši chlapci vybojovali po urputném boji s družstvem ZŠ a MŠ Prameny krásné 2.místo.

Všem chlapcům gratulujeme k úspěchu a děkujeme jim za vzornou reprezentaci školy.

Naši školu reprezentovali tito chlapci: 5.A – Břuska J.,Pazdera M., Sikora F.,Gertner J. , 4.A – Taksonyi L.,Habrda T.,Adamec R., Winkler M., Vysloužil JWP 20180405 11 56 24 Pro

Naši žáci se také zúčastnili soutěže v OD Družba na finále finanční gramotnosti. Tuto hru hrají již od září za podpory města a Nadace OKD. Nyní bylo  v Družbě finále o postup na celostátní soutěž v Praze. Žáci se díky této hře seznámí s prací s  domácím rozpočtem, hypotékou a dalším.

Naši školu reprezentovali tito žáci: Michal Juraszek, Pavel Bajger, Marie Kajzarová, Monika Jančová, František Kubek a Michal Gorecki

Živé vysílání - Karviná žije