V prvním utkání proti Rychvaldu  jsme získali do poločasu výrazné vedení 26-4, které jsme pak udržovali rotováním všech hráčů.  Ve finálovém utkání proti favorizované škole z Havířova, která má podobně jako my, rozšířenou výuku tělesné výchovy na škole,  podali kluci snaživý výkon a ještě 5 min. před koncem prohrávali jen rozdílem 10 bodů, bohužel v závěru se projevila fyzická a věková převaha soupeře, za vítěznou školu z Havířova  nastoupili  dva hráči SOKOLA KARVINÁ, kteří již hrají ligovou soutěž v kategorii U17 a jeden z nich dokonce již nastoupil několikrát i za muže Sokola, vyrovnat se s touto převahou nebylo reálné, ale hráči získali od těchto na svůj věk skvělých hráčů, (jedná se o dvojčata Daniela a Dominika Tomkovy), výbornou zpětnou vazbu i zkušenost, na čem budoucně pracovat.  Druhé místo v okresním finále ej odpovídajícím výsledkem.

ZŠ Majakovského Karviná  -ZŠ Rychvald 45-21, ZŠ Kudeříkové Havířov –ZŠ Rychvald 68-12, ZŠ Majakovského Karviná –ZŠ Kudeříkové Havířov 27-58.

Pořadí: 1.ZŠ Kudeříkové Havířov – postup do Krajského kola

1. ZŠ Majakovského Karviná
  2. ZŠ Rychvald

Naši kluci se ZŠ Majakovského hráli v následující sestavě: Juraszek, Gamrot, Lossl, Kubek, Gorecki, Bajger, Vlk, Duch, Habrda, Sušila.  Coach: Roman Hamrus

V úterý 19. 2. 2019 se konala ve školním klubu recitační soutěž. Porota měla spoustu práce s výběrem těch nejlepších. Nakonec byli oceněni tito žáci: Filip Dungh z 2.A, Jan Havel z 3.A, Sára Porciati z 4.A, Lenka Juřičková a Tom Palian z 5.A, Adéla Kudelová ze 7.A, Jana Bardoňová a Natálie Šafránková z 8.B. Výhercům gratulujeme a některým z nich držíme palce v městském kole, které se uskuteční 25. 2. 2019.

Mgr. Beata Hanáková

re1

Dne 20.2.2019 se konal na naší škole finálový turnaj LIGY škol v mladších žácích, původně se mělo účastnit 5 škol, ale nakonec soutěžily pouze 3 školy, i tak chlapci podávali velmi pěkné výkony a byl vidět rychlý mládežnický basketbal:

Výsledky: ZŠ Majakovského - ZŠ Borovského 36-12   ZŠ Borovského - ZŠ Slovenská 18-10   a ZŠ Majakovského - ZŠ Slovenská 57-8.
Pořadí: 1.ZŠ Majakovského   2.ZŠ Borovského   3. ZŠ Slovenská

Sestava ZŠ Majakovského: Habrda, Sušila, Švec, Wilczek, Siuda, Toráč, Břuska, Szkwara.  Coach: Roman Hamrus

V družstvu naší školy převládalo kolektivní pojetí hry, s dobrou obranou a snahou o rychlý přechod do protiútoku, ve druhém utkání si chlapci vyzkoušeli i prvky zonového presinku, moderní basketbalové obrany.

Většina hráčů prošla či prochází basketbalovými přípravkami či žákovskými družstvy v  TJ Sokol Karviná, ale v jednom případě i BK NH Ostrava a do dalšího sportovního působení nelze než popřát mnoho podobných úspěchů.
PK TV
IMG 20190220 102528

Dne 21.2. se konal finálový turnaj LIGY ŠKOL STARŠÍCH ŽÁKŮ, ZÚČASTNIT SE MĚLY OPĚT 3 ŠKOLY, ale bohužel ZŠ Slovenská  nedorazila. Proto byl tento dobře organizačně i cenově zaštítěný  turnaj  KSVČ  JUVENTUS  trochu devalvován.  To však nic nemění na tom, že dvě zúčastněné školy podaly velmi pěkný basketbalový  výkon a hlavně chlapci ZŠ Borovského  udatně bojovali a předvedli pod coachinkem svého pedagoga Jiřího Janíka (m.j. i trenéra mládeže v TJ Sokol Karviná)  několik velmi pohledných akcí  a favorizované domácí škole velmi vzdorovali.
Tým   vítězné ZŠ Majakovského byl rekrutován převážně z hráčů  hrajících basketbal aktivně v TJ Sokol Karviná v mládežnických družstvech, ale taky i v BK NH Ostrava, kde nejtalentovanější hráči Sokola Karviná hostují.

Výsledek utkání: ZŠ Majakovského -ZŠ Borovského 44-13
SESTAVA ZŠ MAJAKOVSKÉHO: Juraszek (kapitán), Gamrot,  Gorecki, Kubek, Lossl, Vlk, Duch, Habrda, Sušila.
Coach: Roman Hamrus
 Basket
Obě karvinské školy se kvalifikovaly do okresního finále, které se bude hrát 15.3. na hale ZŠ DRUŽBY,  která je nově rekonstruována díky statutárnímu městu Karviná a  kde svá utkání hrají i ligová družstva TJ Sokol Karviná. Tam se bude mezi 6 školami okresu bojovat o jedno postupové místo do krajského finále.

Několik chlapců ZŠ Borovského pak obdrželo od předsedy oddílu basketbalu TJ Sokol Karviná Petra Sodomky nabídku k zapojení se do aktivního basketbalu v TJ Sokol Karviná v mládežnických družstvech,  věříme, že aspoň někteří talenti toho využijí.
PK TV

Dne 25. 1. 2019 proběhlo školní kolo Konverzační soutěže v jazyce německém.

Soutěže se zúčastnili žáci 7. a 8. třídy

a nejúspěšnější Matyáš Palián ze 7.A postupuje do okresního kola,

které proběhne ve čtvrtek 7. února 2019.

Všem zúčastněným gratulujeme a Matyášovi přejeme hodně štěstí :-)

Za PK NJ

Pavlína Mojová