Ve čtvrtek 12. 5. se na dopravním hřišti v Karviné konalo městské kolo dopravní soutěže mladých cyklistů. Naši školu reprezentovalo družstvo mladších žáků ve složení Ondřej Siuda, Barbora Swatková, David Habrda a Katka Paluvová a družstvo starších žáků ve složení Štěpán Bartoš, Markéta Šokalová, Dominik Tuzar a Natalie Hořčicová. Soutěžící museli prokázat znalost pravidel silničního provozu v testech i v jízdě po dopravním hříšti, vyzkoušeli si jízdu zručnosti a předvedli své znalosti v poskytování první pomoci. A jak to vše dopadlo? V konkurenci ostatních karvinských škol se mladší i starší družstvo umístilo na 1. místě. Rovněž v soutěži jednotlivců nedali ostatním žákům šanci a obsadili 1. a 2. místo v každé kategorii.

Mladší žáci (4. - 6. ročník):

1. místo Siuda Ondřej               

2. místo Swatková Barbora      

Starší žáci (7. - 9. ročník):

1. místo Bartoš Štěpán         

2. místo  Šokalová Markéta 

Družstvo mladších žáků pojede příští týden reprezentovat Karvinou do Bohumína na okresní kolo dopravní soutěže. Starší družstvo bohužel odjíždí na exkurzi do Osvětimi, a tak se okresního kola nezúčastní. Všem blahopřejeme a držíme palce v dalších soutěžích.

Mgr. Jolana Šrubařová

Městské kolo do...
Městské kolo dopravní soutěže Městské kolo dopravní soutěže