Na naší škole se v průběhu měsíce března konají tradičně turnaje v košíkové na městské či okresní úrovni. Výsledky byly v kategoriích starší dívky i chlapci velice vyrovnané.

Nejprve dívky:

V městském kole tradičně o nejlepší výsledky soupeřily dívky ze ZŠ a MŠ Dělnická a U Lesa, které byly postupujícími družstvy do okresního finále, třetí skončily holky ze ZŠ Borovského, pak naše škola a pátá pak škola U Studny.

V okrese pak karvinské školy doplnilo družstvo z Gymnázia Havířov, Komenského a to suverénně postoupilo do kraje, podobně jako vloni. Držíme palce. Družstvo čítalo hráčky z BK Havířov a bylo to znát. Druzí pak byly házenkářky ze školy Dělnická, třetí pak škola z U Lesa.

V chlapcích to bylo mnohem vyrovnanější, projevovala se výšková i silová převaha chlapců z 8. a 9 .r., především Borovského a Slovenské. Naše škola byla tentokráte výškově nižší, kluci r. 94 naše město ale i oddíl TJ Sokol Karviná, reprezentují v mladších kategoriích U13 a U14 (jsou to žáci osmého ročníku). I tak je třeba naše kluky pochválit za techničnost, odhodlanost, bojovnost a nasazení, především v utkáních proti silným týmům, kde jsme zprvu i prohrávali a nedařilo se střelecky, tak se vždy podařilo výsledek přelomit na naši stranu.

Všem družstvům děkujeme za účast na turnaji.

Pořadí škol městského finále chlapci, starší :

  1. ZŠ a MŠ Majakovského
  2. ZŠ a MŠ Slovenská
  3. ZŠ a MŠ Borovského
  4. ZŠ a MŠ U Studny

V okrese naší dvojici postupujících zkompletovalo družstvo z Havířova a Těšína. Utkání se odehrávala ve svižném tempu. Pořadí bylo:

  1. ZŠ Havířov -Podlesí
  2. ZŠ a MŠ Majakovského
  3. ZŠ a MŠ Slovenská
  4. ZŠ Český Těšín- Fr. Hrubína

Oproti starším naší mladší si zajistili hezkými výsledky v městě i okrese jasný postup až do krajského kola, zde naší chlapci obsadili po velkých bojích druhé místo!Blahopřejeme.

Všem žákům a žákyním, které reprezentovali náš „Majáček“ děkujeme!

krajbasket

Petr Šupol