Dne 20.2.2019 se konal na naší škole finálový turnaj LIGY škol v mladších žácích, původně se mělo účastnit 5 škol, ale nakonec soutěžily pouze 3 školy, i tak chlapci podávali velmi pěkné výkony a byl vidět rychlý mládežnický basketbal:

Výsledky: ZŠ Majakovského - ZŠ Borovského 36-12   ZŠ Borovského - ZŠ Slovenská 18-10   a ZŠ Majakovského - ZŠ Slovenská 57-8.
Pořadí: 1.ZŠ Majakovského   2.ZŠ Borovského   3. ZŠ Slovenská
 
Sestava ZŠ Majakovského: Habrda, Sušila, Švec, Wilczek, Siuda, Toráč, Břuska, Szkwara.  Coach: Roman Hamrus
 
V družstvu naší školy převládalo kolektivní pojetí hry, s dobrou obranou a snahou o rychlý přechod do protiútoku, ve druhém utkání si chlapci vyzkoušeli i prvky zonového presinku, moderní basketbalové obrany.
 
Většina hráčů prošla či prochází basketbalovými přípravkami či žákovskými družstvy v  TJ Sokol Karviná, ale v jednom případě i BK NH Ostrava a do dalšího sportovního působení nelze než popřát mnoho podobných úspěchů.
PK TV
IMG 20190220 102528