Dne 21.2. se konal finálový turnaj LIGY ŠKOL STARŠÍCH ŽÁKŮ, ZÚČASTNIT SE MĚLY OPĚT 3 ŠKOLY, ale bohužel ZŠ Slovenská  nedorazila. Proto byl tento dobře organizačně i cenově zaštítěný  turnaj  KSVČ  JUVENTUS  trochu devalvován.  To však nic nemění na tom, že dvě zúčastněné školy podaly velmi pěkný basketbalový  výkon a hlavně chlapci ZŠ Borovského  udatně bojovali a předvedli pod coachinkem svého pedagoga Jiřího Janíka (m.j. i trenéra mládeže v TJ Sokol Karviná)  několik velmi pohledných akcí  a favorizované domácí škole velmi vzdorovali.
Tým   vítězné ZŠ Majakovského byl rekrutován převážně z hráčů  hrajících basketbal aktivně v TJ Sokol Karviná v mládežnických družstvech, ale taky i v BK NH Ostrava, kde nejtalentovanější hráči Sokola Karviná hostují.
 
Výsledek utkání: ZŠ Majakovského -ZŠ Borovského 44-13
SESTAVA ZŠ MAJAKOVSKÉHO: Juraszek (kapitán), Gamrot,  Gorecki, Kubek, Lossl, Vlk, Duch, Habrda, Sušila.                     
Coach: Roman Hamrus 
 Basket
Obě karvinské školy se kvalifikovaly do okresního finále, které se bude hrát 15.3. na hale ZŠ DRUŽBY,  která je nově rekonstruována díky statutárnímu městu Karviná a  kde svá utkání hrají i ligová družstva TJ Sokol Karviná. Tam se bude mezi 6 školami okresu bojovat o jedno postupové místo do krajského finále.
 
Několik chlapců ZŠ Borovského pak obdrželo od předsedy oddílu basketbalu TJ Sokol Karviná Petra Sodomky nabídku k zapojení se do aktivního basketbalu v TJ Sokol Karviná v mládežnických družstvech,  věříme, že aspoň někteří talenti toho využijí.
PK TV