Skvělé 23. místo v kraji v matematické soutěži PANGEA

Skvělé 23. místo z 788 účastníku v rámci Moravskoslezského kraje a zároveň 259. místo z 9025 počtářů v České republice získala Andrea Vlková žákyně 7. A v matematické soutěži PANGEA.

Soutěž se konala na naší škole 22. února a 1.dubna jsme se dozvěděli toužebně očekávané hodnocení znalostí našich žáků. Celkem se soutěže zúčastnilo 38 žáků z nichž nejmladší účastníci byli žáci 4. třídy. Soutěžní úlohy žáci řešili v online verzi na počítačích.

A jak to vše dopadlo?  Na medailových pozicích se umístili tito žáci:

4.ročník                                                                                  

 1. Tereza Szotková
 2. Martin Němeček

5.ročník

1.Tomáš Palián

 1. Anna Ferencová
 2. Tomáš Mihalík

Na konci března  se naše nejstarší dívky z 8. a 9. třídy zúčastnily okresního kola v basketbalu, které se konalo na naší škole a kde se nakonec umístily na třetím místě. Vminulém týdnu absolvovaly městské kolo ve vybíjené, kde také bojovaly o třetí místo, ale bohužel podlehly dívkám z gymnázia, a tak je z toho velmi pěkné 4. místo. Holky v obou dvou soutěžích makaly a bojovaly a za to jim patří velký dík! 

basketst

V prvním utkání proti Rychvaldu  jsme získali do poločasu výrazné vedení 26-4, které jsme pak udržovali rotováním všech hráčů.  Ve finálovém utkání proti favorizované škole z Havířova, která má podobně jako my, rozšířenou výuku tělesné výchovy na škole,  podali kluci snaživý výkon a ještě 5 min. před koncem prohrávali jen rozdílem 10 bodů, bohužel v závěru se projevila fyzická a věková převaha soupeře, za vítěznou školu z Havířova  nastoupili  dva hráči SOKOLA KARVINÁ, kteří již hrají ligovou soutěž v kategorii U17 a jeden z nich dokonce již nastoupil několikrát i za muže Sokola, vyrovnat se s touto převahou nebylo reálné, ale hráči získali od těchto na svůj věk skvělých hráčů, (jedná se o dvojčata Daniela a Dominika Tomkovy), výbornou zpětnou vazbu i zkušenost, na čem budoucně pracovat.  Druhé místo v okresním finále ej odpovídajícím výsledkem.

ZŠ Majakovského Karviná  -ZŠ Rychvald 45-21, ZŠ Kudeříkové Havířov –ZŠ Rychvald 68-12, ZŠ Majakovského Karviná –ZŠ Kudeříkové Havířov 27-58.

Pořadí: 1.ZŠ Kudeříkové Havířov – postup do Krajského kola

 1. ZŠ Majakovského Karviná
 2. ZŠ Rychvald

Naši kluci se ZŠ Majakovského hráli v následující sestavě: Juraszek, Gamrot, Lossl, Kubek, Gorecki, Bajger, Vlk, Duch, Habrda, Sušila.  Coach: Roman Hamrus

Jako každoročně si i v letošním školním roce žáci 2. – 9. ročníku zasoutěžili v celostátní matematické soutěži Klokan.  Ta se konala 22. 3. 2019 a je rozdělena do čtyř věkových kategorií.

A jak to dopadlo? Tady jsou výsledky:

Kategorie Cvrček   / 2. a  3. třída / - soutěžilo  25 žáků

 1. Tomáš Heligman 2.A
 2. Kristýna Němečková  3.A
 3. Jan Havel 3.A

Kategorie Klokánek / 4. a  5. třída / - soutěžilo  20 žáků

 1. Tereza Szotková A
 2. Martin Němeček A
 3. Adéla Jančová  A                                                                          

V úterý 19. 2. 2019 se konala ve školním klubu recitační soutěž. Porota měla spoustu práce s výběrem těch nejlepších. Nakonec byli oceněni tito žáci: Filip Dungh z 2.A, Jan Havel z 3.A, Sára Porciati z 4.A, Lenka Juřičková a Tom Palian z 5.A, Adéla Kudelová ze 7.A, Jana Bardoňová a Natálie Šafránková z 8.B. Výhercům gratulujeme a některým z nich držíme palce v městském kole, které se uskuteční 25. 2. 2019.

Mgr. Beata Hanáková

re1