V rámci projektu AIESEC navštívili naši školu studenti ze zahraničí. Přijeli, či spíše přiletěli, k nám z velké dálky. Jihoafričan Ryan z Johannesburgu, Khar Khee z Malajsie, Mandy z Číny, a zbývající dva z Mexika a Nového Zélandu. Během celého týdne (od 12. do 16. listopadu) navštívili všechny třídy, a to několikrát.

Zahráli jsme si několik her, zatančili si a naučili se pár slovíček v jejich rodném jazyce. A samozřejmě jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí o jejich zemích. Tak třeba v Číně je naprosto normální pochutnat si nejen na pečené huse, ale rovněž na žabím mase, hadech a škorpiónech! Novému Zélandu se přezdívá Ovčí země, neboť počet těchto zvířat mnohonásobně převyšuje počet obyvatel. V Mexiku se nachází sopka Popokatepetl. Naproti tomu v Jihoafrické republice těží zlato a diamanty. V jejich největším dole pracuje neuvěřitelných 50 tisíc pracovníků! A v Malajsii? Tak tam se třeba nachází šestá nejvyšší budova světa Petronas Towers. Hlavně jsme si ale zkusili domluvit se anglicky, ať už při kladení otázek cizincům, nebo při hraní samotných her. Zjistili jsme, že každý z těch studentů mluví dvěma nebo i třemi jazyky a celý týden se zahraničními hosty ve škole se nám všem moc líbil.