Výukově- poznávací zájezd do Jižní Anglie (duben/květen 2018 – termín bude upřesněn)

6 dní / 3 noci / 9h výuky; cena přibližně 10 000,- Kč + vstupné + kapesné

Díky finančnímu příspěvku BEZVA ŠKOLY a daru pana ředitele Mgr. Romana Hamruse bude cena pro zájemce snížena

Vážení rodiče, milí žáci,

jelikož jsme nejen sportovní, ale i jazyková škola, dovolujeme si Vám touto cestou nabídnout výukově-poznávací zájezd do Anglie.

Co nás mimo jiné čeká: každodenní dopoledni výuka, výlety do významných míst pobřeží Jižní Anglie, celodenní návštěva Londýna a mnoho dalšího.

Co můžete od zájezdu očekávat: Největším přínosem takových pobytů je bezpochyby překonání strachu používat cizí jazyk. Při ubytování v hostitelských rodinách jsou žáci nuceni komunikovat s rodilými mluvčími. Po dobu pobytu budou žáci vystaveni vlivu cizího jazyka na každém kroku.

V případě vážného zájmu vyplňte předběžnou přihlášku, kterou odevzdejte Mgr. Marcele Litomyské, organizátorce zájezdu, do 31.1.2018

odkaz na možný zájezd - ilustračně:

Dne 22. září 2017 se děti v regionální knihovně stručně seznámily s komiksem, jeho historií a principy a konkrétním postupem tvorby komiksu. V další a nejdůležitější části, se děti samy proměnily ve scénáristy, ilustrátory, ale také režiséry a herce. Rozdělily se do skupin a týmovou prací vytvářely komiks na dané téma a připravené podklady. Témata měly vtipnou pointu tak, aby to pro mladé tvůrce bylo zábavné. Výsledky prací si ihned konfrontovaly jednotlivé týmy mezi sebou. Děti si ověřovaly své schopnosti jak po textové i výtvarné stránce, zkouší si svoje prezentační dovednosti a schopnosti pracovat a dělit role v týmu.

Mgr. Marcela Litomyská

SBĚROVÁ  SOUTĚŽ  KAŠTANŮ A  ŽALUDŮ

bude zahájena ve středu 11.10.2017. Nasbírané kaštany a žaludy můžete nosit v době od 7.00 do 8.00 hod k panu školnníkovi do vestibulu školy, kde budou řádně zváženy a připsány jednotlivým třídám.

katan

Save

ZAČÁTEK ŠKOLNÍHO ROKU JE PŘÍLEŽITOSTÍ ZAČÍT NĚCO NOVÉHO

MÁŠ RÁD ZÁVODIVÉ HRY?
NEBOJÍŠ SE MÍČE?
CHCEŠ PRAVIDELNĚ SPORTOVAT?
CHCEŠ POZNAT NOVÉ KAMARÁDY?

PŘIJĎ MEZI NÁS DO ODDÍLU BASKETBALU

Vážení rodiče,

TJ Sokol Karviná, oddíl basketbalu organizuje nábor chlapců a dívek 1.- 4. tříd do přípravky družstva minižáků. Přijato bude každé dítě, které přinese Vámi podepsanou přihlášku.

Úkolem pravidelných tréningů je položit základy pohybové kultury dětí, vytvořit návyk na pravidelné cvičení v kolektivu a v podmínkách všeobecné tělesné přípravy připravit mladé dívky a chlapce pro výkonnostní sport, který má v našem městě tradici.

Nábor dětí proběhne ve středu dne 13. 9. 2017 v areálu školního hřiště ZŠ Majakovského od 15:00-19:00 hodin.V případě nepříznivého počasí se akce bude konat v prostorách tělocvičny. Těšit se můžete na:

• Sportovní soutěže o ceny
  • Možnost setkat se s hráči 2. ligy karvinského basketbalu
  • Občerstvení a doprovodnou hudbu
  • Mnoho zábavy a příjemně strávené odpoledne

Basketbal TJ Sokol Karviná