V úterý se konal historicky první sraz členů školních parlamentů ze všech karvinských základních škol. Akce v rámci celoměstského projektu MAP se konala v příjemném prostředí Literárního salónu Regionální knihovny a naši školu skvěle reprezentovali žáci 9.B - Monika a Pavel. Žáky navštívil pan náměstek primátora Ing.Lukáš Raszyk, který popsal mechanismy fungování města a odpovídal na zvídavé dotazy žáků, pan Petr Kantor žáky seznámil s činností Mládežnické rady a pak proběhl inspirativní workshop - žáci ve skupinách pracovali na vizi Karviné jako ideálního města. Zrodilo se plno zajímavých nápadů, které mohou posloužit jako skvělá inspirace pro budoucí rozvoj města. Akce se těšila velkému zájmu sdělovacích prostředků. Zde jen malá ochutnávka, více na TV Polar a v Karvinském Deníku :-)

 

Aleš Homan

video