Workshop pro rodiče s dětmi

Ve čtvrtek 19. 10. 2017  od 15:30hod. ve školní jídelně

Tričko si každý účastník musí donést.

Počet účastníků je omezen, a proto je nutné svou účast nahlásit dopředu ve školní družině.

triko

Již koncem listopadu jsme jeli do domu dětí upéct vánoční perníčky. Děti si napekly perníčky a také vyrobily drobné dárečky pro své blízké. Poté jsme čas v družině věnovali vyrábění výrobků na vánoční jarmark a přípravě vystoupení pro malé děti z naší MŠ. Ty se k nám dostavily 20.12., a děti jim  předvedly divadelní představení, které si pro ně nastudovaly. Samozřejmě, že nechyběly ani zpívání vánočních koled, které jsme si zopakovali i odpoledne s dětmi z družiny. Nejvíce se ale děti těšily na ochutnávku cukroví a popíjení vánočního punče.

Ved. vychovatelka Lenka Poláchová

Konec roku ...
Konec roku 2016 v družině Konec roku 2016 v družině

ŠKOLNÍ DRUŽINA NA VÝLETĚ

V neděli 1. října jsme se rozhodli zdolat Skalku. Tentokrát se na výšlap vydalo 18 dětí a 5 rodičů. Cesta vlakem proběhla dobře a pak už nás čekala nekonečná cesta na vrchol. Již po deseti minutách se poprvé ozvalo: „Už tam budem?“ Byli jsme - za dvě hodiny. Hned po zdolání vrcholu jsme vyhodnotili soutěž „kolíček“, kterou jsme hráli cestou nahoru, a pak už se všechny děti vrhly na nejdůležitější část dne – zbavení se kapesného. Nakupovaly se sladkosti, nanuky, hranolky, šišky s mákem, ale i drobné dárečky pro rodiče. Jelikož jsme měli ještě dostatek času, pokračovali jsme ve výšlapu na Severku. Zde se všem zdárně podařilo utratit zbylé peníze, pohoupat se na houpačkách, ale i pokochat se krásným výhledem na Beskydy. I když se nám moc nechtělo, protože den byl jako malovaný, přiblížil se čas odjezdu vlaku a my se museli vydat dolů. Už se ale všichni těšíme na podzim, kdy se opět někam vydáme.

spolecna oriznuta

spolen 2

Více fotografií naleznete na školním facebooku

Vychovatelka ŠD Lenka Poláchová

Již podruhé jsme pozvali rodiče a poté i spolužáky a učitele do družiny na akci POBLÁZNĚNÉ TANCEM. Přes 20 děvčat se představilo v hodinovém představení. Vše nacvičovaly pod vedením Terezky Mayerové a Kačky Toráčové v tanečním kroužku, v družině a také o přestávkách. Sóla i skupinová vystoupení se všem moc povedla.

Ved. vychovatelka Lenka Poláchová

Tancování