Využili jsme posledního letního víkendu a vydali se do Beskyd na Skalku. Cesta vlakem byla velkou výzvou: „Kdo sní více ze svačinky.“ Bezkonkurenčním vítězem se stal Nicolas, který do sebe nasoukal celou bagetu. Pak už nás čekal výšlap, který všichni zvládli bez potíží. První úkolem na Skalce bylo zašpinit se co nejdřív od houpaček a prolézaček, aby nám doma uvěřili, že jsme byli na horách. Svačinka, teplý čaj, soutěže, cesta dolů, cesta vlakem, přivítání na nádraží s rodiči. A už jen vzpomínky.

Ved. vychovatelka Lenka Poláchová

druz1

FB školy

Ani tento rok jsme v družině nezaháleli a dobře jsme se připravili na Vánoce. Již  koncem listopadu jsme zajeli do KSVČ Juventus, kde si děti upekly perníčky a vyrobily drobné vánoční dárečky. Celý měsíc prosinec jsme pak i v družině vyráběly různé přáníčka a dárečky (např. mydýlka) a nakonec jsme si všichni zkusili „Vánoce nanečisto“. Povídali jsme si o zvycích, které se dělají na štědrý den, a poté jsme si je vyzkoušeli. Krájeli jsme jablíčka, louskali oříšky, pouštěli lodičky, házeli střevícem a k tomu pili punč a tancovali. Vše jsme završili akcí „Bláznivé ponožky“.

Ve čtvrtek 12.4.2018 se družstvo žáků 1.-3.tříd navštěvujících školní družinu utkalo v turnaji v sálové kopané na ZŠ Prameny. Vítězství dětem uniklo jen o vlásek a na krku si odnášely krásné stříbrné medaile za druhé místo. Gratulujeme! (více fotek lze prohlédnout na facebooku školy)

fotbal