V pátek 13.4. se již tradičně na naší škole konala Dopravní soutěž mladých cyklistů - jízda zručnosti. Počasí nám letos moc nepřálo, ale i tak si žáci

4.-9.ročníků s chutí vyzkoušeli jízdu zručnosti. Museli na kole zvládnout projet různými překážkami (projet bránou, poté zvládnout slalom mezi tyčemi, projet dvěma navazujícími prkny, převést pohárek s vodou, projet podjezdovou brankou, přeskočit laťku, projet kolejnicí a přesně zastavit na metě. Nebyla to žádná legrace, bylo i několik karambolů, ale nakonec to všichni zvládli s úsměvem. Již dříve si všichni žáci ověřili své znalosti silničního provozu v testech z dopravní výchovy. A jak vše dopadlo po sečtení obou disciplín, na to se můžete podívat níže.

V příštím školním roce přivítá naše škola budoucí prvňáčky. Aby se jim ve škole líbilo a mohli pracovat v moderní škole, připravili jsme pro ně do jejich nové třídy interaktivní tabuli, na které budou moci děti nejen malovat, ale také pracovat s písmenky či příklady v matematice. Budou se moci dívat na naučné programy jak z prvouky, tak později z i přírodovědy a vlastivědy.

Ale nebojte se, děti budou taky psát, počítat, zpívat, cvičit a taky si samozřejmě občas hrát.

Doufáme, že se jim bude u nás ve škole líbit. Už se na ně moc těšíme.

Mgr. Silvie Vlčková

tabule

Ve čtvrtek 15.3. navštívili naši předškoláci školu a vyzkoušeli si, jak probíhá výuka v první třídě.

Společně s prvňáčky poznávali písmena, počítali, zkoušeli dokreslovat různé tvary atd.

Ve škole se jim moc líbilo a už se těší až budou do školy chodit pravidelně.

Více ve fotogalerii.

Mgr. Šrubařová