Na naší škole dne 18. 10. 2018 probíhalo školní kolo astronomické olympiády v kategorii  G-H a v kategorii E-F.  Školního kola AO se zúčastnilo 13 žáků v kategorii G-H (6. - 7. ročníku) a 8 žáků v kategorii E-F (8. – 9. ročníku). Žák, který získal 20 a více bodů se stal úspěšným řešitelem. V kategorii G-H z 13 žáků bylo 10 úspěšných řešitelů a 3 neúspěšní řešitelé. V kategorii E-F z 8 žáků se stali 2 žáci úspěšnými řešiteli.

V kategorii G-H úspěšnými řešiteli byli žáci v tomto pořadí:

1. místo: Matyáš Palian (VII. A)  - 40 bodů
  2. místo: Josef Gertner  (VI. A)   - 33 bodů
  3. místo: Ondřej Siuda (VII. A)    - 30 bodů
  4. místo: Jakub Břuska (VI. A)     - 28 bodů
  5. místo: Alexandra Serišová (VI. A) - 27 bodů
  6. místo: David Habrda (VII. A) – 26 bodů
  7. – 9. místo: Lukáš Buchta (VII. A), Jakub Meisner (VII. A), Alex Švec (VII. A) – 24 bodů
  8. 10. místo: Adam Kloubek (VII. A) – 20 bodů

V kategorii E-F úspěšnými řešiteli byli žáci v tomto pořadí:

1. – 2. místo: David Juřička (VIII. B), Martin Jastrzembski (VIII. B) – 21 bodů

Úspěšní řešitelé školního kola s 20 a více body postupují do krajského kola astronomické olympiády.

Všem úspěšným řešitelům školního kola AO blahopřejeme.

Mgr. Renáta Procházková

Dne 10. října se uskutečnila na naší škole soutěž  Přirodovědný klokan. V kategorii Kadet se zúčastnilo 15 žáků z nichž  nejlepších výsledků dosáhli Jan Nowrotek 8.B , Aleš Urbánek  8.B, Martin Jastrzembski 8.B a Nicola Raszyková z 9.B.

Všem úspěšným řešitelům gratulujeme.
Mgr. Jiřina Stenchlá

V měsíci září proběhla na Majáčku soutěž Ahoj z prázdnin. Nejmenší děti kreslily, jak prožily léto, ty větší veršovaly a žáci 2. stupně psali vypravování na téma Můj prázdninový zážitek. Nejzdařilejší práce byly vyhodnoceny a žáci získali sladkou odměnu. Gratulujeme.

Vítězové

1. 2. A: F. Pham, N. Břusková, N. Regecová
  2. 3. A: K. Němečková, D. Varšányi, Brodová
  3. 4. A: P. Dostál, A. Jančová
  4. 5. A: L. Juřičková, A. Ferencová, N. Michálek
  5. 6. A: D. Laštuvička, T. Saček, F. Sikora
  6. 7. A: K. Gehri, M. Palian, L. Sušila, A. Švec
  7. 8. B: M. Jastrzembski, M. Vlk, J, Bardońová

Mgr. Beata Hanáková

Bezva škola pořádá pro děti z prvního stupně

Halloweenskou noc s přenocováním ve škole

Kdy?     19.10.  od 18.00 hod.  do 20.10.  8.30 hod.

Kde?     V tělocvičně naší školy  …sraz před školou

A na co se můžete těšit?

Na strašidelnou zábavu, soutěže, odměny, noční strašidelnou procházku po škole s baterkou, strašidelné čtení do ouška a spinkání v tělocvičně

Sebou:

Strašidelný převlek (strašidla, zombie, čarodějové a čarodějnice, duchové atd. dle vlastní fantazie), spacák, karimatku, polštářek, plyšáčka na spinkání, pyžamo, kartáček a pastu, jídlo na večer i na snídani, malou PET láhev na pití, baterku (nejlépe nalepit štítek se jménem), přezůvky na běhání v tělocvičně a dobrou náladu.

Pitný režim je zajištěn.

Nejsou dovoleny tablety, za cenné věci neručíme.

Sraz před školou v 18.00 hod. a děti opět předáme rodičům před školou ráno v 8.30 hod. Pokud dítě půjde samo, musíme mít potvrzení podepsané od rodiče, že souhlasí s odchodem bez doprovodu (v návratce).

Počet dětí je omezen, proto se co nejdříve přihlaste u své třídní učitelky.

Těší se na Vás spolek Bezva škola J

hal

Naši žáci podpořili celorepublikovou soutěž měst  "Plave celé město".  Karviná obsadila 4. místo. Tradiční soutěže v plavání se účastnilo 526 Karviňáků. Nejmladšímu plavci bylo 6 let a nejstaršímu 81. Všem účastníkům děkujeme za podporu města v soutěži.