V úterý 15. října se 8 vybraných žáků 5. – 7. ročníku zúčastnilo soutěže Autobahnspiel v rámci Dne s němčinou pořádaného Goethe Institutem v Opavě. Celkově se do soutěže zapojilo třicet čtyř- či pětičlenných skupin žáků především z Opavy, Ostravy a okolí. Dvě skupinky našich žáků si užily spoustu zábavy při řešení některých z 16 interaktivních a velmi zajímavých úkolů. Cílem hry bylo „procestovat“ Německo a přitom nasbírat co nejvíce bodů a „najet“ co nejvíce kilometrů. Celkově se umístily na 17. a 21. místě. Za odměnu si poté žáci poslechli v klubu Art koncert německého zpěváka Uwe Kaa, který do Opavy přijel z německého Pasova. Všichni účastníci hodnotili akci pozitivně a těší se na její další ročník.

Kreativní charitativní akce pro Motol 2019

Pojďte s námi zpříjemnit Vánoce dětem v nemocnici Motol. Pomožte nám vyzdobit vánočními dekoracemi dětskou hematologickou ambulanci. Budeme rádi za veškeré výrobky, které nám přinesete nebo vyrobíte.

Sbírka končí 27.11. 2019.

Poté bude vše zabaleno a odesláno. Děkujeme všem za spolupráci.

Více informací naleznete na stránkách Davony

Dne 16. října  2019 se uskutečnila na naší škole soutěž  Přirodovědný klokan. V kategorii Kadet se zúčastnilo 19 žáků  8. a 9. ročníku. Nejlepších výsledků dosáhli Jan Nowrotek 9.B , Aleš Urbánek  9.B, Ondřej Siuda 8.A.  Jan i Aleš obhájili  v letošním roce stejné pozice jako vloni. Na třetí místo se probojoval Ondřej Siuda.

Všem úspěšným řešitelům gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.
Mgr. Jiřina Stenchlá

Bezva škola pořádá pro děti z prvního stupně

Halloweenskou noc s přenocováním ve škole

Kdy?     18.10.  od 18:30 hod.  do 19.10.  8:30 hod.

Kde?     V tělocvičně naší školy  …sraz před školou

A na co se můžete těšit?

Na strašidelnou zábavu, soutěže, odměny, soutěž o nejlepší masku, noční strašidelnou procházku po škole s baterkou, strašidelné čtení do ouška a spinkání v tělocvičně

Sebou:

Strašidelný převlek (strašidla, zombie, čarodějové a čarodějnice, duchové atd. dle vlastní fantazie), spacák, karimatku, polštářek, plyšáčka na spinkání, pyžamo, kartáček a pastu, jídlo na večer i na snídani, malou PET láhev na pití, baterku (nejlépe nalepit štítek se jménem), přezůvky na běhání v tělocvičně a dobrou náladu.

Pitný režim je zajištěn.

Nejsou dovoleny tablety, za cenné věci neručíme. Zvažte, zda musí mít dítě mobil.

Sraz před školou v 18:30 hod. a děti opět předáme rodičům před školou ráno v 8.30 hod. Pokud dítě půjde samo, musíme mít potvrzení podepsané od rodiče, že souhlasí s odchodem bez doprovodu (v návratce).

Počet dětí je omezen, proto se co nejdříve přihlaste u své třídní učitelky.

Těší se na Vás spolek Bezva škola J

hal