Dne 15.9. 2017 se žáci 7.B třídy vydali na exkurzi do archeoparku Podobora v Chotěbuzi. Nejprve si prohlédli novou expozici a odpovídali na kvízové otázky, které se týkaly života našich předků. Poté se dozvěděli, jak si Slované stavěli opevněná hradiště, jaké příbytky si stavěli a jak žili. Dokonce si sami vyzkoušeli mletí obilí na žernovu, tkaní na tkalcovském stavu, psaní na voskové destičky, seznámili se s písmem hlaholice a vyzkoušeli si i práci archeologů. Na závěr si kluci a děvčata zastříleli z luku. Poznatky, které žáci získali, obohatily jejich znalosti z hodin dějepisu.

šem se exkurze moc líbila a musím děti pochválit za hezké chování a příkladnou reprezentaci naší školy

Mgr. Beata Hanáková

Archeopark 15.9.

Číst dál: EXKURZE DO ARCHEOPARKU

Vážení rodiče,

stejně jako v minulém školním roce můžete sledovat události ve škole a známky Vašich dětí v elektronické podobě v systému EDUPAGE. Od pondělí 11.9.2017 bude opět zprovozněna el.agenda školy. Rodičům prvňáčků přijdou hesla pro vstup do Edupage na email.

Přeji Vám i všem žáčkům úspěšný školní rok.

Mgr. Aleš Homan, Ph.D., zástupce ředitele školy

Pozor, soutěž! Ahoj z prázdnin!

Jako každým rokem, i letos zavzpomínejte na prázdniny a pošlete do konce září p. uč. Canibalové nebo p. uč. Litomyské do zprávy na FB, popř. mail, vaši nejlepší fotku nebo krátké video. Vítěze vyhlásíme a odměníme v říjnu!

Všichni zúčastnění se mohou těšit na video-sestřih ze zaslaných momentů

Ve dnech 15. – 19. 8. 2017 pořádal basketbalový oddíl TJ Sokol Karviná soustředění pro kategorie U11, U13 a U15. Hráči měli každý den tří až čtyř fázový tréning, který zahrnoval basketbalové dovednosti, atletickou přípravu, posilování, plavání a strečink.

Basketbalový kemp se konal již poněkolikáté v Bystřici nad Olší v penzionu Stadion. Pro mladé hráče bylo zázemí více než dostačující. Dvě přilehlé haly na basketbal a míčové sporty, kde jsme pravidelně každé dopoledne a večer trénovali basketbalové herní činnosti, byli pro nás i hráče více než dostačující. Odpolední kruhové tréningy probíhali rovněž na nedalekém hřišti na Workout, kde se nacházela i horolezecká stěna. Často využívaný atletický ovál byl rovněž součástí areálu, ke kterému patřil i plavecký bazén a posilovna. Krásný výhled na Javorový vrch, slunečné počasí, luxusní ubytování a skvělé jídlo, které mělo často pozitivní ohlasy.

Hráči U11, kteří by od příští sezony měli hrát samostatnou soutěž pod vedením trenérů Tomáše Hlavenky a Jiřího Janíka, si opravdu v některých dnech sáhli až na dno svých fyzických sil. Často jsme bojovali s vedry a pro mladé hráče byl vyčerpávající i pěší výšlap z Bystřice na chatu v Hrádku. Energii jsme ale rychle doplnili vydatnou večeří a malými sladkostmi, které malí hráči dostali za různé sportovní soutěže. Ke konci basketbalového kempu samozřejmě nesmělo chybět grilování párků a večerní hry.

V pátek již docházelo ke křížení mládežnických týmů s mužskou kategorii a proto bylo složitější logisticky naplánovat tréningové fáze.  Nicméně hráči U11 se kvůli vytíženosti obou hal účastnili tréningu mužů i jako diváci. Tento sledovaný tréning se dočkal v řadách mladších hráčů velkých ohlasů. Konečně mohli vidět basketbalový zápas na živo, souboje pod košem a taktické pokyny trenérů.

Basketbalov...
Basketbalové soustředění Basketbalové soustředění