To bylo téma programu, který pro žáky 7. B třídy připravili pracovníci Světa techniky v Dolních Vítkovicích. Děvčata a kluci si nejprve zahráli na Harryho Pottera, když se jim pomocí kouzelné hůlky podařilo udržet ve vzduchu proužky staniolu, poté zkoušeli třením nafouknutého balónku o vlasy uvést do pohybu prázdnou plechovku, a dokonce přišli i na to, že se jedná o statickou elektřinu. Plnili však i náročnější úkoly: museli podle schématu zapojit elektrický obvod tak, aby jejich nemocnice svítila, dalším úkolem bylo zprovoznit alarm, který by přivolal pacientovi lékařskou pomoc, a na závěr vzlétli s vrtulníkem. Při práci byli žáci rozděleni do skupin, v nichž měl každý přidělenou roli - hlavní inženýr, obsluha ultrazvuku a CT. Následovala prohlídka expozic a efektní pokusy v Divadle vědy. Všem sedmákům se dopoledne líbilo.

 

Mgr. Beata Hanáková

Svět techniky
Svět techniky Svět techniky