V úterý ráno 18. prosince 2018 bylo v  V. A rušno. Celá třída se chystala za dětmi naší  mateřské školy. My „paťáci“ jsme se rozhodli potěšit mladší kamarády  ve školce zpěvem vánočních písní a koled. Ze třídy bylo slyšet rozezpívání dětí, Lenka Juřičková preludovala na příčné flétně, tiskly se omalovánky s andělíčky, připravovaly sladkosti .

V 10 hodin byla  již mateřská škola  plná zpěvu. Vánoční zpívání se vydařilo. Koledníci z V.A  za pěkné zpívání  byli obdarováni malovaným  vánočním přáníčkem .

Odpoledne tentýž den  proběhla tradičně ve školním klubu Kamarád  sólová pěvecká soutěž vánočních písní s názvem Vánoční zvoneček . Soutěže se zúčastnilo 15 nejlepších zpěváků školy vybraných v třídních kolech. Zpívaly se písně známé i neznámé, s doprovodem na hudební nástroje, s hudebním podkladem na CD, bez hudebního doprovodu. Úsilí zpěváků podporovali jejich  rodinní příslušníci a kamarádi.

Porota složená z žáků 8. tříd ocenila v každém ročníku vítěze. Jmenovitě Klunovou Klaudii (1.A), Břuskovou Natálii (2.A), Němečkovou Kristýnu (3.A), Němečka Martina (4.A), Juřičkovou Lenku (5.A), Břusku Jakuba (6.A), Vlkovou Andreu z (7.A).

Veřejně vystoupily s koledou také rodinné týmy. Ochutnávalo se cukroví maminek a babiček. Co dodat? Do svých domovů jsme se vraceli vánočně naladěni, spokojeni  z příjemně prožitého podvečera.

Mgr. Miluše Břenková

IMG 20181218 152331

 Více fotografií najdete ve :fotogalerie školy