V úterý 15. října se 8 vybraných žáků 5. – 7. ročníku zúčastnilo soutěže Autobahnspiel v rámci Dne s němčinou pořádaného Goethe Institutem v Opavě. Celkově se do soutěže zapojilo třicet čtyř- či pětičlenných skupin žáků především z Opavy, Ostravy a okolí. Dvě skupinky našich žáků si užily spoustu zábavy při řešení některých z 16 interaktivních a velmi zajímavých úkolů. Cílem hry bylo „procestovat“ Německo a přitom nasbírat co nejvíce bodů a „najet“ co nejvíce kilometrů. Celkově se umístily na 17. a 21. místě. Za odměnu si poté žáci poslechli v klubu Art koncert německého zpěváka Uwe Kaa, který do Opavy přijel z německého Pasova. Všichni účastníci hodnotili akci pozitivně a těší se na její další ročník.