Dne 15. 10. 2015 jsme v naší jídelně uskutečnili Vaření s Podravkou. Naše pozvání přijal pan Zbyněk Diatka, šéfkuchař společnosti Podravka – Lagris, a. s., který se v mezinárodní soutěži konané v Chorvatsku umístil na třetím místě. Naše kuchařky společně s panem šéfkuchařem uvařili skvělá jídla: polévku Fasoláda, Ajvarovou omáčku s kuřecím masem a celozrnným knedlíkem, Bulgurové rizoto, Jáhlový dezert s tvarohem a ovocem. Dětem oběd moc chutnal, chodily si na přídavky i vícekrát. Tato jídla rádi znovu zařadíme do našeho jídelníčku. Dětem se pan kuchař líbil a proto není divu, že paní kuchařka měla výdejní okýnko prázdné, každý chtěl dostat oběd z rukou pana kuchaře J. Cílem bylo uvařit jídla nová, modernější z méně tradičních surovin, přiblížit dětem zdravé suroviny, které neznají a bojí se je ochutnat. Některé výrobky firmy Podravka – Lagris byly vystavené. Děti si mohly prohlédnout z čeho se oběd vařil, ale i jiné suroviny, které v jídelně běžně používáme (pohanka, různé luštěniny, jáhly, kuskus, bulgur, koření bez přídavků glutamátů a další).

Tento den byl zpestřením nejen pro naše strávníky, ale i pro kuchařky, které rády zkouší nové recepty, dozvěděly se pár zajímavostí ze světa gastronomie a pan šéfkuchař velice ocenil a pochválil práci našich kuchařek, vybavení a čistotu školní kuchyně. Rád se k nám opět někdy vrátí a my se budeme moc těšit. Děti se chtěly s panem šéfkuchařem vyfotit J a zde máte pár fotek.

Vaření s Podrav...
Vaření s Podravkou Vaření s Podravkou

Žaneta Sobelová, vedoucí ŠJ