V pondělí 26. 6. čeká žáky malý výlet do parku Boženy Němcové. Sraz u šaten v 8.00.

S sebou vhodné oblečení, svačinku, dostatek pití a malé kapesné na zmrzlinu.

Vrátíme se na oběd v 11.45.

 

V úterý nás čeká vysvědčení (1.hodinu) a pak hurá na prázdniny.

 

Všem dětem přeji krásné, slunečné a pohodové prázdniny.

p.uč. Šrubařová

 

ŽÁCI UČÍ ŽÁKY

V pátek 12.6. třeťáci zažili netradiční hodinu matematiky. Na paní učitelky si zahrály jejich starší spolužačky z osmé třídy.

 Připravily si pro ně zajímavou hodinu s interaktivní tabuli a tablety. Dětem se hodina mooooc líbila a určitě si ji rády někdy zopakují.

3.A - Žáci učí ...
3.A - Žáci učí žáky 3.A - Žáci učí žáky

Zpráva pro rodiče: RBP bohužel v letošním roce zrušila příspěvky na Školy v přírodě.

HOPSALÍN NA FARMĚ

V pátek dopoledne se třeťáci zúčastnili akce " Hopsalín na farmě", kterou pro ně škola připravila k jejich svátku.

Počasí nám přálo a tak si to všichni zúčastnění pořádně užili, zatančili si, zasoutěžili, dostali sladké odměny i balónky a všichni odcházeli s úsměvem.

Hopsalín
Hopsalín Hopsalín

MĚSTSKÉ KOLO ATLETICKÉHO TROJBOJE

Dnes se vybraní žáci naší třídy zúčastnili městského kola Atletického trojboje. A vedlo se nám opravdu dobře. Získali jsme 1. místo jako družstvo a v jednotlivcích se umístili:

  • David Habrda na 1. místě,
  • Hanička Bednářová a Alex Švec na 2. místě.

Moc gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v okresním kole. Někteří třeťáci dokonce posílili družstvo čtvrťáků a získali 3. místo.

Atletický trojb...
Atletický trojboj Atletický trojboj

Škola v přírodě - ztráty a nálezy

Prosím všechny rodiče o překontrolování věcí dovezených ze školy v přírodě. Bohužel některé děti neměly své věci podepsané a tak došlo k nějakým ztrátám nebo záměnám. Některé věci jsme již dohledali, ale pár se ještě nenašlo. Děti si nepamatují, jestli něco nevyměnily nebo nemají navíc, proto se obracím na Vás.

Předem děkuji. TU Šrubařová

Chybí:

Černo zelená mikina Nike

Černé triko (vršek od pyžama)

Záměna:

Boty - hnědé pohorky značka CENTURY vel.37 - měly být jiné značky a velikost 36 

Holínky modré vel.36 - měly být tmavě modré  vel.33

Navíc:

Nabíječka (nejspíš na foťák)

Béžový ručník

 

CO NÁS ČEKÁ V ČERVNU:

V úterý 2 .6. v 8.00  Cimbálová kapela Réva - 40,-Kč

Ve středu 3.6. v 10.45  Ukázková hodina plavání (sportovní skupina)

Ve středu 3.6. v 10.00  Atletický trojboj (vybraní žáci)

V pátek 5.6. v 9.00  Hopsalín - 35,-Kč

V pátek 5.6. v 15.00 Dětský den

V úterý 16.6. v 8.30  Divadelní představení- 65,-Kč

V úterý 23. 6. Atletický trojboj - okresní kolo

V úterý 30.6. Výdej vysvědčení

POZDRAV ZE ŠKOLY V PŘÍRODĚ - 29. 5. 2015

Dnešní poslední den bylo od rána krásně, takže jsme se dopoledne učili venku. Taky celé odpoledne jsme si hráli a soutěžili venku. Hledali jsme, co do lesa nepatří, měli jsme vědomostní soutěž a večer nás ještě čeká táborák a opékání párků, na což se velmi těšíme. No a zítra ráno sbalíme kufr a hurá domů.

Škola v přírodě
Škola v přírodě Škola v přírodě

POZDRAV ZE ŠKOLY V PŘÍRODĚ - 28. 5. 2015

Dnešní den byl plný soutěží. Po odpoledním klidu jsme vyrazili do lesa, kde jsme soutěžili ve stavbách z přírodnin a v poznávání květin, které tady všude kolem rostou. Naštěstí už nám svítilo i sluníčko, takže se nám to moc líbilo. I po večeři jsme šli ještě ven, tentokrát jsme měli soutěže sportovní - běh, hod, skákání přes švihadlo atd. Za všechny soutěže jsme dostali diplomy a sladké odměny. Protože se nám pomalu blíží konec našeho pobytu, připomínáme všem maminkám, že se vracíme v sobotu kolem půl 12! Tak ještě zítra a ....budeme doma.

POZDRAV ZE ŠKOLY V PŘÍRODĚ - 27. 5. 2015

Dnešní den byl velmi náročný. Hned po snídani jsme vyrazili na túru - šli jsme na Soláň a pak zpátky na naši chatu. Ušli jsme asi 8 km a všichni jsme to v pohodě zvládli. Po návratu na chatu jsme odpočívali a pak za námi přijely koně. Všichni, kdo jsme chtěli, jsme se povozili na Julince, což byl poník. Vypadá to, že i počasí se už umoudřilo, protože jsme občas zahlédli i sluníčko. Doufáme, že zítra už bude svit celý den.

POZDRAV ZE ŠKOLY V PŘÍRODĚ - 26. 5. 2015

Druhý den našeho pobytu nás přivítal vytrvalý déšť. Dopoledne jsme se učili, po dobrém obědě odpočívali a pak jsme se vydali do blízké vesnice. Počasí se trochu umoudřilo, takže jsme mohli jít bez pláštěnek. Nakoupili jsme si spousty dobrot, ale taky známky abychom Vám mohli poslat pohled. Jsme rádi, že i my jsme z domu dostali pohledy. Pro jistotu posíláme naši adresu, abyste nám mohli ještě napsat. 

Horský hotel Kyčerka,Pluskovec 788,756 06 Velké Karlovice

Všechny zaslané pozdravy ze školy v přírodě naleznete v aktualitách nebo v okénkách tříd 3.A a 5.B.

POZDRAV ZE ŠKOLY V PŘÍRODĚ - 25. 5. 2015

Tak už jsme konečně tady. Ubytování se nám líbí, už jsme se zabydleli a vybavili. Ale že nám toho maminky s sebou daly! Někteří z nás už se stihli i zašpinit, protože jsme byli omrknout les a hráli jsme si i na hřišti. Hlavně nám držte palce, aby se nám zlepšilo počasí a my si to tady mohli pořádně užít. Zítra se zase ozveme :-) 

GOLFOVÁ AKADEMIE NADACE OKD 2015

Již počtvrté je pro žáky základních škol pořádána  Golfová akademie Nadace OKD 2015, která je zcela zdarma. Proběhne v termínech 16.5., 30.5., 20.6. a 27.6. 2015 ve třech kategoriích: 1.-2. třída, 3.-6. třída a 7.-9. třída.

Šanci zúčastnit se této bezplatné akademie má 144 dětí z regionu, z nichž 36 nejnadanějších se kvalifikuje do závěrečného finálového turnaje na Veřejném hřišti, který se uskuteční dne 13.9.2015.

Veškeré informace včetně přihlášky jsou k dispozici na www.golflipiny.cz

BESEDA "ZDRAVÁ PĚTKA"

Ve středu 8. 4. měly děti dvouhodinovou besedu "Zdravá pětka". Beseda byla fajn. Děti se na začátku rozdělily do pěti družstev, která celé dvě hodiny mezi sebou soutěžila. Děti se hravou formou dozvěděly spoustu informací o zdravých i nezdravých jídlech, zkoušely poznat některé druhy zeleniny poslepu, ale nejvíc byly nadšené ze zařazených soutěží, při kterých se dozvěděly o správných zásadách zdravé výživy. Poznávaly různé nápoje a vyhodnocovaly, který z nich je nejzdravější, a kterému by se měly raději vyhnout. Na závěr sestavovaly z kousků ovoce obrázky. Za každou správnou odpověď dostávaly do kasičky žeton 5. Vyhrálo družstvo s největším počtem žetonů. A na to, jak si besedu děti užily, se můžete podívat ve fotogalerii. 

3.A - Zdravá pě...
3.A - Zdravá pětka 3.A - Zdravá pětka

SOUTĚŽ "HRAJEME SI S JAZYKY"

V úterý 7. 4. se žáci zúčastnili soutěže "Hrajeme si s jazyky", ve které si na stanoviších zábavnou formou vyzkoušeli své znalosti z angličtiny nebo z němčiny. Soutěžili v I. kategorii (2.A a 3.A) a jak to dopadlo, to se podívejte níže:

 Anglický jazyk 
1. místo  Palian Matyáš
2. místo Siuda Ondřej
3. místo Swatková Barbora
Německý jazyk
1. místo Sušila Lukáš
2. místo Mayerová Tereza
3. místo Malinowski Marek

 

Hrajeme si s ja...
Hrajeme si s jazyky Hrajeme si s jazyky
 

PORTRÉT ŽÁKŮ TŘÍDY

V hodině výtvarné výchovy dostaly děti za úkol namalovat samy sebe a tak vznikl tento originální portrét 3.A.

 

MATEMATICKÁ SOUTĚŽ

Žáci naší třídy se v pátek zapojili do matematické soutěže MATEMATICKÝ KLOKAN 2015. Jedná se o mezinárodní soutěž, která prověří hlavně logické myšlení dětí. A jak to ve 3.A dopadlo se můžete podívat níže:

umístění Jméno jméno body
1. Szitai Patrik   70
2. Swatková Barbora   69
3. Buchta Lukáš   61
4. Siuda Ondřej   60
5. Švec Alex   58
6. Gehri Kateřina Sušila Lukáš 54
7. Mayerová Tereza   47
8. Bednářová Hana   44
9. Meisner Jakub   43
10. Gelatková Nikol   42
11. Loušová Kristýna   41
12. Vlková Andrea   39
13. Palian Matyáš   37
14. Kudelová Adéla Bakalíková Adéla 36
15. Ferencová Marie Marousek Adrian 34
16. Kloubek Adam Habrda David 33
  Paluvová Kateřina    
17. Vrbica Matyáš   32
18. Špániková Klára Skopal Daniel 29
19. Toráčová Ester Kurtinová Zuzana 28
20. Lösslová Beata   23
21. Wilczek Kevin   21
22. Malinowski Lukáš   16
23. Szkwara Matyáš   13

 

HODINY PLAVÁNÍ

Sportovní část naší třídy již třetím rokem navštěvuje hodiny plavání. Vždy se velmi těší a výuku si patřičně užívají. Tady je pár fotografii z této oblíbené hodiny. 

3.A - Plavání
3.A - Plavání 3.A - Plavání

VELIKONOČNÍ JARMARK

Blíží se tradiční Velikonoční jarmark, na kterém každá třída prezentuje své výrobky. Proto se obracím na všechny rodiče a další příslušníky s prosbou o pomoc při výrobě velikonočních výrobků. Jedná se o kraslice či jinak zdobená velikonoční vajíčka, karabáče, různé velikonoční ozdoby na stůl či k zavěšení. Je možno přispět rovněž pečenými výrobky, zákusky, beránkem, velikonočními perníčky atd. O jarních prázdninách tak můžete spojit příjemné s užitečným a společně s dětmi začít tvořit. Tak s chutí do toho :-)

Předem všem děkuji za pomoc p. uč. Šrubařová

PŘÍSPĚVEK NA ŠIMPANZICI BAMBARI

Vážení rodiče. Naše škola před několika lety adoptovala v Ostravské ZOO šimpanzici Bambari. Každý rok přispíváme částkou 15,- Kč a více. Příspěvek je dobrovolný. 

Předem děkujeme, pokud také přispějete. 

KONCERT PERMONÍKU 

Dne 3. února 2015 jdeme 4. vyučovací hodinu na koncert Permoníku, donést 25,- Kč. Odpadají jazyky a TV.

MIKULÁŠSKÝ REJ

V pátek 5. prosince 2014 jsme si v herně udělali Mikulášský rej. Děti se nastrojily do masek čertů a andílků a pořádně se vyřádily při tanci a soutěžích. Poté k nám dorazil i Mikuláš a donesl nám sladkosti. 

3.A - Mikulášsk...
3.A - Mikulášský rej 3.A - Mikulášský rej