SBĚR STARÉHO PAPÍRU

V tomto školním roce opět probíhala soutěž ve sběru starého papíru. V podzimní části sbírání naše třída obsadila 1. místo a v jarním sběru získala opět 1. místo.

Mezi nejlepší sběrače patří Jan Nowrotek, Aleš Urbánek, Jana Bartoňová, Jiří Boháč, Martin Jastrzembski, Filip Valentíny a další žáci naší třídy se také zapojili. 

Blahopřejeme k vítězství a snad příští školní rok obhájíme 1. místo.

Mgr. Hana Ciosková

MISTRYNĚ REPUBLIKY

 Žákyně naší třídy – Klára Pustayová  se ve svém volném čase tancování. Se svým týmem se zúčastnili FESTIVALU TANEČNÍHO MLÁDÍ.

 Ze 14 družstev obsadili 1. místo a tím se stali mistři České republiky v dětské kategorii A.

Ještě jednou blahopřejeme a věříme, že to není její poslední úspěch. 

Mgr. Hana Ciosková

ATLETICKÝ TROJBOJ

I v letošním školním roce se žáci naší třídy zúčastnili městského kola v atletickém trojboji. Ten se skládá ze tří disciplín : běhu na 50 m, skoku dalekého a hodu kriketovým míčkem.

Jako každoročně si vedli velmi dobře a obsadili celkové 3. místoNejlepší sportovkyní Karviné ve své kategorii byla Klaudie Dudková, která vybojovala 1. místoDále nás reprezentovali : Aleš Urbánek, Jiří Boháč, Klára Pustayová, Tereza Šedivá.

Moc děkujeme za vzornou reprezentaci školy. 

Mgr. Hana Ciosková

Atletický trojb...
Atletický trojboj Atletický trojboj

PREVENTIVNÍ BESEDA MULTIKULTI

V úterý dne 21. 4. 2015 se zúčastnili žáci IV. B třídy poutavé besedy s lektorkami sdružení MAJÁK s pracovním názvem MILTIKULTI. Byla zaměřena na problematiku prohlubování vstřícného postoje dětí k lidem s jinou národnosti, k jiným etnickým skupinám (oblékání, vzhled, zvyky, jazyk, jiné chování v určitých situacích). 

Díky didaktickým hrám děti samy pochopily, jak zrádné může být lidi soudit dle prvního dojmu. Hry s názvy MOLEKULY, PŘESEDNI SI, KLUBÍČKO a další děti velice zaujaly a žáci velmi dobře spolupracovali. Aktivní zapojení bylo lektorkami oceněno drobnými propagačními dárky. 

Mgr. Hana Ciosková

O POHÁR ČERNÉHO ZLATA

Dne 12.3. Aleš Urbánek a Patrik Duch společně s kamarády ze 4.B vybojovali v okresním kole  fotbalového turnaje „O pohár černého zlata“ bronzovou medaili.  Moc blahopřejeme.

OBROVSKÝ ÚSPĚCH

Vojta Brudny, žák naší třídy, dosáhl obrovského úspěchu. Ve svém volném čase se věnuje korejskému bojovému umění sebeobrany TAEKWON – DO. Dne 7.3.2015 se zúčastnil MISTROVSTVÍ EVROPY  ve Slovinsku. Dosáhl vynikajícího výsledku. V jednotlivcích obsadil 4. místo a v soutěži družstev dokonce 3. místo. Moc blahopřejeme a doufáme, že bude v takových úspěších stále pokračovat.

DIVADELNÍ SOUTĚŽ

Žáci naší třídy nejsou jen sportovci, ale také se věnují divadlu. Natálka Šafránková, Honza Nowrotek a Šárka Bajgerová navštěvují dramatický kroužek . Dne 6.3.2015 se v Ostravě zúčastnili okresního kola soutěže divadelních souborů pod názvem ŠUPINKA. Se svým vystoupením uspěli a postupují do krajského kola. Budeme držet palce, ať uspějí i v kraji.

PUNTÍKOVANÝ DEN

Dne 6. 3. 2015 proběhl další barevný den - tentokrát vévodily puntíky. Dětem se podařilo si obléct 80 věcí s puntíky. Průbězně jsme stále na prvním místě v této soutěži. 

Puntíkovaný den
Puntíkovaný den Puntíkovaný den

SÁLOVÁ KOPANÁ

Dne 4. 3. 2015 se konalo městské kolo v sálové kopané. Naši třídu reprezentovali Aleš Urbánek a Patrik Duch. Družstvo se umístilo na 2. místě a postoupilo do okresního kola. Blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci třídy a školy.

RECITAČNÍ SOUTĚŽ

Dne 19. 2. 2015 se žákyně naší třídy zúčastnily městského kola recitační soutěže. Vedly si velmi dobře - Natálie Šafránková obsadila 2. místo a Jana Bardoňová - 3. místo. Moc děvčatům blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.