Vážení rodiče, 

na základě opatření MŠMT a vlády ČR vzhledem k probíhající epidemii Covid-19 se upravuje organizace zápisu k povinné školní docházce pro školní rok 2021/2022. Zápis do 1. tříd bude podle opatření MŠMT probíhat bez osobní přítomnosti dětí ve škole.

Zápis bude probíhat během celého měsíce dubna, od 1. do 30. dubna 2021, tedy nejen v původně vyhlášený termín zápisu 7.- 8.dubna 2021.

Jakým způsobem může zákonný zástupce budoucího prvňáčka podat přihlášku k zápisu: 

1. Pokud si můžete stáhnout žádost z webových stránek školy

Stáhněte si žádost z webových stránek školy, vyplňte, podepište a následně:

  1. Vložte žádost do obálky a zalepenou obálku vhoďte do schránky u hlavního vchodu ZŠ Majakovského (bude viditelně označena šipkou a nápisem ZÁPISY)
  2. odevzdejte osobně na sekretariátě školy
  3. naskenujte a pošlete emailem na adresu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  4. pošlete poštou na adresu ZŠ a MŠ Majakovského, Majakovského 2219, 733 01 Karviná – Mizerov

2. Rodiče, kteří si žádost nemohou doma vytisknout, postupují takto:  Vyzvednou si žádost na sekretariátu školy, po vyplnění žádosti vloží žádost do obálky a tuto obálku vhodí do schránky u vchodu ZŠ Majakovského (bude viditelně označena šipkou zápisy) nebo odevzdají žádost na sekretariátě školy. 

V původně plánovaném termínu 7. - 8. dubna v době od 9.00 – 17.00 hodin je možné ve věci zápisu a případných dotazů individuálně navštívit školu, kde proběhnou individuální konzultace s paní učitelkou budoucích 1.ročníků. V žádném případě však nesmí docházet ke shlukování osob, takže do školy a pouze do vestibulu bude vpuštěna vždy pouze jedna osoba.

3. V případě, že žádáte o odklad, nebo o předčasné přijetí k plnění povinné školní docházky - rodiče, kteří žádají o odklad povinné školní docházky nebo o předčasné přijetí k plnění povinné školní docházky na naší škole, vyplní jiný formulář, který obdrží rovněž na sekretariátu školy (je třeba lékařský posudek a posudek poradenského zařízení).    

V okamžiku, kdy budou odvolána nouzová opatření a školy budou znovu fungovat, budete pozváni do školy na informační schůzku pro rodiče budoucích prvňáčků.

V případě jakýchkoliv dotazů nás kontaktujte na telef.čísle 596 311 196, nebo pište na email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..  

Veškeré podrobné informace naleznete na www.stránkách školy, facebookovém profilu školy nebo na vstupu do školy.

Zápisy do budoucích 1.tříd se podle opatření MŠMT vzhledem k probíhající epidemii Covid-19 upravují takto:

  • Zápisy budou probíhat během celého měsíce dubna                     (od 01. - 30. dubna 2021)
  • Upřednostňuje se bezkontaktní podávání žádostí
  • Žádost k přijetí do 1.třídy si rodiče mohou stáhnout z www.stránek nebo vyzvednout na sekretariátě školy
  • Vyplněnou žádost mohou rodiče odeslat emailem, poštou, vložit do schránky u vchodu do školy nebo osobně odevzdat na sekretariátě školy
  • V dny původně stanoveného zápisu 7. - 8. dubna 2021 je možné v době od 9.00 - 17.00 navštívit školu k individuální konzultaci s paní učitelkou 1. ročníku, nejlépe si domluvit schůzku telefonicky na určitý čas.
  • Veškeré podrobné informace k zápisům najdete na www.stránkách školy, facebookovém profilu školy, případně přímo na vstupu do školy

           V Karviné 9.3.2021 

Školský obvod zahrnuje tyto ulice:

Majakovského, Čajkovského, Na Kopci, Kpt. Jaroše, Stavbařů

Zákon umožňuje přijmout k povinné školní docházce také žáka z jiného škol.obvodu. O přijetí rozhoduje ředitel školy.

Výuka na naší škole probíhá od 1. ročníku podle Školního vzdělávacího programu „Majáček“. Žákům od 1. ročníku nabízíme třídy s rozšířenou výukou cizích jazyků a s rozšířenou výukou tělesné výchovy.

          Mgr. Roman Hamrus, ředitel školy