V letošním roce získali naši žáci 4. ročníku přední příčky v okresním kole soutěže Matematický klokan.
Umístění na 1. místě získal Tomáš Heligman z 4.A, 2. místo Natalie Regecová z  4.A, 3. místo Matěj Pustay z 4.A a Adam Ženíšek z 5.A.
Děkujeme za skvělé výsledky a za reprezentaci naší školy všem žákům a paní učitelce Mgr. Jolaně Šrubařové.

Mgr. Jiřina Stenchlá

V pátek 19. března 2021 si vybraní žáci zpestřili distanční výuku účastí v soutěži Matematický klokan. Podstatou soutěže bylo získat co nejvíce bodů za vyřešení 18 (respektive 24) soutěžních úloh. Počet úloh a počet získaných bodů se v daných kategoriích lišil. Úskalím byly nesprávné odpovědi, za které se vždy jeden bod odečítal.

Oproti předešlým ročníkům se soutěž konala online. Druhý stupeň měl již s online verzí své zkušenosti. Žáci prvního stupně takto zkoušeli řešit úlohy poprvé. Přes všechna úskalí nakonec všichni žáci nějaké body získali.

Nejúspěšnější řešitelé:

• V kategorii Klokánek (4. a 5. třída): Heligman Tomáš získal 120 bodů 4. A, Regecová Natálie 119 bodů 4.A,  Pustay Matěj 4.A a Adam Ženíšek 5.A získali 105 bodů.
  • V kategorii Benjamin (6. a 7. třída): Jančová Adéla 6. A, Lukasíková Karolína 6. A a Dostal Petr 6.A.
  • V kategorii Kadet (8. a 9. třída): Ondřej Siuda 9. A, Tereza Mayerová 9.A a Josef Gertner 8.A.

Všem soutěžícím blahopřejeme a děkujeme za účast!

V neposlední řadě děkujeme za trpělivost a pomoc rodičům žáků prvního stupně.

Mgr. Jiřina Stenchlá učitelka matematiky

Každoroční soutěž „BOBŘÍK INFORMATIKY“ probíhala od 9. – 13. 11. 2020 pro žáky 1. – 7. tříd a v termínu od 16. – 20.11.2020 pro žáky 8. – 9. tříd. V těchto dnech se mohli žáci zapojit do soutěže ze svých domovů.

Za první stupeň se zapojilo 9 žáků, za druhý stupeň 36 žáků. Nejlepších výsledků dosáhli:

• v kategorii MINI: Jakub Švec (4.A)
  • v kategorii BENJAMÍN: Martin Němeček (6.A)
  • v kategorii KADET: Tereza Mayerová (9.A)

Ing. Monika Brandlová

Matematický klokan online řešili především žáci 4. a 5. třídy 1. stupně, dále žáci 6.a 7.tříd.  Děkuji za spolupráci při organizaci soutěže vyučujícím i rodičům. Děti dosáhly skvělých výsledků. Všichni zůčastnění žáci  získali malé ocenění za své výkony. Za reprezentaci jim děkuji.

Přeji všem dětem i rodičům pevné zdraví .

Mgr. Jiřina Stenchlá

Skvělé 47. místo z 708 účastníku v rámci Moravskoslezského kraje a zároveň 629. místo z 9175 počtářů v České republice získal Jan Havel žák 4. A v matematické soutěži PANGEA. Honzovi gratuluji a přeji příští rok ještě lepší umístění.

Soutěž se konala na naší škole 26. února a 11.dubna jsme se dozvěděli toužebně očekávané hodnocení znalostí našich žáků. Celkem se soutěže zúčastnilo 59 žáků, což je o 20 více než vloni. Nejmladší účastníci byli žáci 4. třídy. Soutěžní úlohy žáci řešili v online verzi na počítačích.

A jak to vše dopadlo?  Na medailových pozicích se umístili tito žáci:

4. ročník 7. ročník
1. Jan Havel 1. Marcel Pazdera
2. Samuel Kupsa 2. Michal Pavlovič
3. Bronislav Bojtoš 3. Josef Gertner
5. ročník 8. ročník
1. Sára Porciatti 1. Lukáš Buchta
2. Barbora Klečková 2. Andrea Vlková
3. Martin Němeček 3. Onřej Siuda
6. ročník 9. ročník
1. Tomáš Kanaloš 1. Jiří Boháč
2. Tomáš Palián 2. David Juřička
3. Nicolas Michálek 3. Klára Pustayová

Všem soutěžícím děkuji za reprezentaci naší školy a přeji ať se jim v životě vše daří.