Matematický klokan online řešili především žáci 4. a 5. třídy 1. stupně, dále žáci 6.a 7.tříd.  Děkuji za spolupráci při organizaci soutěže vyučujícím i rodičům. Děti dosáhly skvělých výsledků. Všichni zůčastnění žáci  získali malé ocenění za své výkony. Za reprezentaci jim děkuji.

Přeji všem dětem i rodičům pevné zdraví .

Mgr. Jiřina Stenchlá

Každoroční soutěž „BOBŘÍK INFORMATIKY“ probíhala od 9. – 13. 11. 2020 pro žáky 1. – 7. tříd a v termínu od 16. – 20.11.2020 pro žáky 8. – 9. tříd. V těchto dnech se mohli žáci zapojit do soutěže ze svých domovů.

Za první stupeň se zapojilo 9 žáků, za druhý stupeň 36 žáků. Nejlepších výsledků dosáhli:

• v kategorii MINI: Jakub Švec (4.A)
  • v kategorii BENJAMÍN: Martin Němeček (6.A)
  • v kategorii KADET: Tereza Mayerová (9.A)

Ing. Monika Brandlová

KONALO SE 2.3.NA ZŠ DRUŽBY:

NAŠE VÝSLEDKY: MAJAKOVSKÉHO – BOROVSKÉHO 14-12

MAJAKOVSKÉHO –GYMNÁZIUM 11-8

MAJAKOVSKÉHO –SLOVENSKÁ 19-12

Naše sestava: Toráč, Habrda, Kanaloš, Pazdera, Durkot, Zahradník, Winkler.

Coachink: R.Hamrus, T.Korbačka

Celý turnaj byl hodně dramatický a vyrovnaný, zvláště naše vítězné utkání s Gymnáziem Karviná bylo po  velkém zvratu  a je  velkým úspěchem.

Pořadí: 1.Majakovského, 2.Gymnázium Karviná     3.Slovenská, 4.Borovského

Dvě vítězné školy postupují do okresního finále, které se bude hrát 27.3. na ZŠ Majakovského

Skvělé 47. místo z 708 účastníku v rámci Moravskoslezského kraje a zároveň 629. místo z 9175 počtářů v České republice získal Jan Havel žák 4. A v matematické soutěži PANGEA. Honzovi gratuluji a přeji příští rok ještě lepší umístění.

Soutěž se konala na naší škole 26. února a 11.dubna jsme se dozvěděli toužebně očekávané hodnocení znalostí našich žáků. Celkem se soutěže zúčastnilo 59 žáků, což je o 20 více než vloni. Nejmladší účastníci byli žáci 4. třídy. Soutěžní úlohy žáci řešili v online verzi na počítačích.

A jak to vše dopadlo?  Na medailových pozicích se umístili tito žáci:

4. ročník 7. ročník
1. Jan Havel 1. Marcel Pazdera
2. Samuel Kupsa 2. Michal Pavlovič
3. Bronislav Bojtoš 3. Josef Gertner
5. ročník 8. ročník
1. Sára Porciatti 1. Lukáš Buchta
2. Barbora Klečková 2. Andrea Vlková
3. Martin Němeček 3. Onřej Siuda
6. ročník 9. ročník
1. Tomáš Kanaloš 1. Jiří Boháč
2. Tomáš Palián 2. David Juřička
3. Nicolas Michálek 3. Klára Pustayová

Všem soutěžícím děkuji za reprezentaci naší školy a přeji ať se jim v životě vše daří.

Mgr. Jiřina Stenchlá

Pythagoriáda

Dále v tomto dni proběhla i matematická soutěž Pythagoriáda. Jako každý rok si prověřovali své znalosti žáci 5. až 8. tříd. Celkem  bylo 27 počtářů. Nejvíce se dařilo žákům 5. ročníku a úspěšnými řešiteli se stala Sára Porciatti s 12body a Martin Němeček s 10body. Gratulujeme jim oběma k postupu do okresního kola Pythagoriády.

Mgr. Jiřina Stenchlá, Mgr. Hana Ciosková