Skvělé 47. místo z 708 účastníku v rámci Moravskoslezského kraje a zároveň 629. místo z 9175 počtářů v České republice získal Jan Havel žák 4. A v matematické soutěži PANGEA. Honzovi gratuluji a přeji příští rok ještě lepší umístění.

Soutěž se konala na naší škole 26. února a 11.dubna jsme se dozvěděli toužebně očekávané hodnocení znalostí našich žáků. Celkem se soutěže zúčastnilo 59 žáků, což je o 20 více než vloni. Nejmladší účastníci byli žáci 4. třídy. Soutěžní úlohy žáci řešili v online verzi na počítačích.

A jak to vše dopadlo?  Na medailových pozicích se umístili tito žáci:

4. ročník 7. ročník
1. Jan Havel 1. Marcel Pazdera
2. Samuel Kupsa 2. Michal Pavlovič
3. Bronislav Bojtoš 3. Josef Gertner
5. ročník 8. ročník
1. Sára Porciatti 1. Lukáš Buchta
2. Barbora Klečková 2. Andrea Vlková
3. Martin Němeček 3. Onřej Siuda
6. ročník 9. ročník
1. Tomáš Kanaloš 1. Jiří Boháč
2. Tomáš Palián 2. David Juřička
3. Nicolas Michálek 3. Klára Pustayová

Všem soutěžícím děkuji za reprezentaci naší školy a přeji ať se jim v životě vše daří.

Mgr. Jiřina Stenchlá

KONALO SE 2.3.NA ZŠ DRUŽBY:

NAŠE VÝSLEDKY: MAJAKOVSKÉHO – BOROVSKÉHO 14-12

MAJAKOVSKÉHO –GYMNÁZIUM 11-8

MAJAKOVSKÉHO –SLOVENSKÁ 19-12

Naše sestava: Toráč, Habrda, Kanaloš, Pazdera, Durkot, Zahradník, Winkler.

Coachink: R.Hamrus, T.Korbačka

Celý turnaj byl hodně dramatický a vyrovnaný, zvláště naše vítězné utkání s Gymnáziem Karviná bylo po  velkém zvratu  a je  velkým úspěchem.

Pořadí: 1.Majakovského, 2.Gymnázium Karviná     3.Slovenská, 4.Borovského

Dvě vítězné školy postupují do okresního finále, které se bude hrát 27.3. na ZŠ Majakovského

Matematická olympiáda

Dne 29. 1. 2020 proběhlo na naší škole okresní kolo matematické olympiády kategorie Z5. Problematické úlohy ve školním kole řešili 3 žáci 5. ročníku, a to Tereza Szotková, Adéla Jančová a Martin Němeček. Martin byl úspěšný řešitel a zvládl výborně vyřešit 6 záludných matematických úloh a postoupil do okresního kola, kde si vedl skvěle. Všechny zadané úlohy vyřešil a stal se úspěšným řešitelem. Martinovi gratulujeme ke skvělému výkonu a děkujeme za reprezentaci.

Mgr. Jiřina Stenchlá, Mgr. Hana Ciosková

Pythagoriáda

Dále v tomto dni proběhla i matematická soutěž Pythagoriáda. Jako každý rok si prověřovali své znalosti žáci 5. až 8. tříd. Celkem  bylo 27 počtářů. Nejvíce se dařilo žákům 5. ročníku a úspěšnými řešiteli se stala Sára Porciatti s 12body a Martin Němeček s 10body. Gratulujeme jim oběma k postupu do okresního kola Pythagoriády.

Mgr. Jiřina Stenchlá, Mgr. Hana Ciosková

Vítězové školního kola Lesewettbewerb – soutěže ve čtení a dramatizaci německého textu, postoupili do dalšího kola. To se uskutečnilo v úterý 11. 2. na Slezské univerzitě v Opavě ve spolupráci s Goethe Institutem a Slezským německým spolkem. Ve čtení prozaického nebo poetického textu se utkalo přes 20 žáků z osmi škol, např. z Opavy, Přerova a Bruntálu. Žák 8. A Matyáš Palian vybojoval 2. místo. Gratulujeme a moc děkujeme za účast také žákyním 9. ročníku Natálii Šafránkové a Janě Bardońové.

opava

Více na FB školy