KONALO SE 2.3.NA ZŠ DRUŽBY:

NAŠE VÝSLEDKY: MAJAKOVSKÉHO – BOROVSKÉHO 14-12

MAJAKOVSKÉHO –GYMNÁZIUM 11-8

MAJAKOVSKÉHO –SLOVENSKÁ 19-12

Naše sestava: Toráč, Habrda, Kanaloš, Pazdera, Durkot, Zahradník, Winkler.

Coachink: R.Hamrus, T.Korbačka

Celý turnaj byl hodně dramatický a vyrovnaný, zvláště naše vítězné utkání s Gymnáziem Karviná bylo po  velkém zvratu  a je  velkým úspěchem.

Pořadí: 1.Majakovského, 2.Gymnázium Karviná     3.Slovenská, 4.Borovského

Dvě vítězné školy postupují do okresního finále, které se bude hrát 27.3. na ZŠ Majakovského

Pythagoriáda

Dále v tomto dni proběhla i matematická soutěž Pythagoriáda. Jako každý rok si prověřovali své znalosti žáci 5. až 8. tříd. Celkem  bylo 27 počtářů. Nejvíce se dařilo žákům 5. ročníku a úspěšnými řešiteli se stala Sára Porciatti s 12body a Martin Němeček s 10body. Gratulujeme jim oběma k postupu do okresního kola Pythagoriády.

Mgr. Jiřina Stenchlá, Mgr. Hana Ciosková

Vítězové školního kola Lesewettbewerb – soutěže ve čtení a dramatizaci německého textu, postoupili do dalšího kola. To se uskutečnilo v úterý 11. 2. na Slezské univerzitě v Opavě ve spolupráci s Goethe Institutem a Slezským německým spolkem. Ve čtení prozaického nebo poetického textu se utkalo přes 20 žáků z osmi škol, např. z Opavy, Přerova a Bruntálu. Žák 8. A Matyáš Palian vybojoval 2. místo. Gratulujeme a moc děkujeme za účast také žákyním 9. ročníku Natálii Šafránkové a Janě Bardońové.

opava

Více na FB školy

Matematická olympiáda

Dne 29. 1. 2020 proběhlo na naší škole okresní kolo matematické olympiády kategorie Z5. Problematické úlohy ve školním kole řešili 3 žáci 5. ročníku, a to Tereza Szotková, Adéla Jančová a Martin Němeček. Martin byl úspěšný řešitel a zvládl výborně vyřešit 6 záludných matematických úloh a postoupil do okresního kola, kde si vedl skvěle. Všechny zadané úlohy vyřešil a stal se úspěšným řešitelem. Martinovi gratulujeme ke skvělému výkonu a děkujeme za reprezentaci.

Mgr. Jiřina Stenchlá, Mgr. Hana Ciosková

Dne 21. 5. 2019 bojovali naši žáci na jazykové soutěži "Jazyky hrou" v Havířově opravdu jako draci a i když nestáli na bedně vítězů, podařil se jim vynikající výsledek.

• V anglickém jazyce nás reprezentovali Kateřina Toráčová a Monika Jančová z 9.B a z 27 týmů obsadili 20. místo.
  • V německém jazyce se umístili Natálie Šafránková a Aleš Urbánek  z 8.B z 18 týmů na bramborovém místečku tedy 4., uteklo jim to pouze o jeden a půl bodíku.
  • V ruském jazyce jsme měli zastoupení dvou dvojic - Nikol Luknárové a Michala Juraszka a Patrika Ducha a Vojtěcha Luzara, druhá dvojice se umístila  z 18 týmů na 13 místě.

Všem žákům moc gratulujeme :-) a těšíme se na další ročník této soutěže. Výsledkové listiny jsou k nahlédnutí zde!