Na naší škole proběhla 13. 10. 2021 soutěž Přírodovědný Klokan. Soutěže se zúčastnilo 15 žáků z 8. a 9. tříd. Žáci si prověřili své znalosti z matematiky, fyziky, chemie, biologie, zeměpisu a všeobecných znalostí. Otázky byly záludné a podle stupně obtížnosti byly obodovány 3, 4 a 5 body, které mohl žák získat v případě, že odpověděl správně. Za špatnou odpověď se odečítal 1 bod. Při řešení úloh se nesmělo používat kalkulačky ani tabulky. Na začátek bylo přiděleno  žákům 24 bodů, takže maximálně mohli získat 120 bodů.

Děkuji všem žákům za aktivní účast v této soutěži a přeji hodně štěstí v dalších soutěžích.

Již 2. 11.2021 proběhne školní kolo matematické soutěže Pythagoriády.

Nejlepšími řešiteli byli:

1. místo Michal Pavlovič A
  2. místo Lenka Juřičková A
  3. místo Tomáš Kanaloš   A

Mgr. Jiřina Stenchlá

Kategorie A (3.-5. ročník ZŠ)

Celkem se v kategorií Kategorie A (3.-5. ročník ZŠ) do soutěže zapojilo 13728 řešitelů, z toho v našem kraji 1503.
V následující sestavě jsou výsledky zobrazeny pouze u žáků, kteří byli mezi 75% nejlepších řešitelů základního kola. Ostatní jsou seřazeni abecedně.

Pořadí

1787.-1846.

Heligman, Tomáš

89.62

Děkuji žákům za  velmi úspěšnou reprezentaci naší školy a přeji jim hodně úspěchu v krajském kole logické olympiády, které se uskuteční 5. 11. 2021 v Ostravě.

Mgr. Jiřina Stenchlá

V letošním školním roce soutěže probíhaly netradičně vzhledem k uzavření škol a distanční výuce, ale i přesto někteří žáci byli úspěšní. Náš žák 9.A Matyáš Palian se zúčastnil okresního kola soutěže v jazyce německém a vyhrál nádherné 3. místo.

Mooooc gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v dalších soutěžích.

za PK NJ
Mgr. Pavlína Mojová

V letošním roce proběhla matematická soutěž Pangea online na PC obdobně jako v loňském roce. Celkem se zúčastnilo této soutěže 39 žáků z 4. ročníku až po 9. ročník. Žáci řešili záludné úlohy a své vědomosti si mohli porovnat s žáky celé naší republiky.

Nejlepší umístění získali tito naši žáci :

• 1. místo školní kolo 4.A Natali Regecová, 3. místo v Moravskoslezském kraji, 95. místo v rámci ČR.
  • 1. místo  školní kolo  5.A Petr Miterko, 18. místo v Moravskoslezském kraji
  • 1. místo školní kolo 6.A Barbora Klečková
  • 1. místo školní kolo 7.A Nela Dvořáková
  • 1. místo školní kolo 8.A Miroslav Toráč
  • 1. místo školní kolo 9.A Ondřej Siuda, 42. místo v Moravskoslezském kraji

Všem žákům, kteří se zapojili  do této soutěže děkujeme za reprezentaci naší školy.

Dále také patří poděkování vyučujícím, kteří žáky vyučují matematice.

Všem přeji hodně úspěchů nejen v matematických soutěžích, ale i v osobním životě.