V rámci udržitelnosti projektu AdTech proběhly na naší škole v průběhu prvního i druhého pololetí projektové dny zaměřené na 3D modelování v programu 123D Design. Do těchto projektových dnů byli zapojení žáci 7., 8. a 9. ročníku. Žáci tvořili různé 3D modely jako klíčenky, přívěsky, prstýnky, deštníky, medaile, dinosaury, postavičky aj. dle vlastní fantazie. Žáci sedmé a osmé třídy navíc navštívili multifunkční centrum Business Gate v Karviné, kde si vyzkoušeli tisky vymodelovaných modelů na 3D tiskárnách. V rámci této exkurze jim byl promítnut i film „Jak se vyrábí nejlepší 3D tiskárny na světě“. Věříme, že si tímto žáci rozšířili své povědomí o 3D tisku a těšíme se na příští školní rok, kdy budeme mít  3D tiskárnu i ve škole.

Ing. Monika Brandlová