V červnu 2015 ukončila Základní škola Karviná-Mizerov Majakovského 2219 úspěšně realizaci projektu Vzděláním k lepšímu životu, CZ.1.07/3.1.00/50.0003, který byl finančně podpořen z OP VK a státního rozpočtu ČR.

 

Během realizace projektu proběhlo 10 dlouhodobých seminářů, kterých se zúčastnilo 80 podpořených osob ze skupiny ekonomicky aktivních obyvatel žijících v obcích do 2 000 obyvatel z Moravskoslezského a Olomouckého kraje. Vzdělávání bylo zaměřeno na oblast PC, právní povědomí, spotřebitelskou a finanční gramotnost. Školení v rámci kurzů zajistili 4 pedagogové školy a společnost HANDI HELP SERVIS, v.o.s.

 

Projekt byl pro školu obrovskou zkušeností. Jsme rádi, že jsme přispěli ke zvýšení klíčových občanských kompetencí cílové skupiny obyvatel, a podpořili jejich uplatnitelnost a flexibilitu na trhu práce.