Dne 5.10. 2021 se žáci II.A zúčastnili PASOVÁNÍ ČTENÁŘŮ v RK Karviná – Mizerov. Dětem paní knihovnice předvedly scénické divadlo, což pro děti bylo něco úplně nového. Poté p. knihovnice připravily soutěže ve skupinách. Děti se moc snažily, aby jejich skupina vyhrála. Poté p. knihovnice pasovaly děti na čtenáře. Na závěr všichni žáci dostali knihu, kterou si teprve přečteme. Byla to velmi hezká akce. Děkujeme p. knihovnicím. Těšíme se na další akci.

Mgr. Hana Ciosková

Začátek nového školního roku 2021/2022 jsme ve škole odstartovali fotografickou soutěží. Žáci dostali za úkol pořídit fotografii třídního kolektivu, na které ztvární, jak moc se těší do školy, jak moc se těší na nový školní rok 2021/2022. Jelikož jsou všechny soutěžní fotografie velmi nápadité, pomozte nám vybrat tu nejlepší, vítěznou!

Podívejte se na ně a napište nám, která fotografie se vám nejvíce líbí? Je to fotografie třídy 1.A? 3.A? 4.A? 5.A? 6.A? 7.A? nebo 9.A? Fotografii můžete dát hlas tím způsobem, že nám to napíšete pod příspěvek do komentáře na facebookových stránkách školy.

Vítězný třídní kolektiv bude odměněn!

Ing. Monika Brandlová

Ve čtvrtek 9. 9. 2021 se děti 1. a 2. třídy zúčastnily velmi zdařilé akce, kterou pořádala Regionální knihovna  Karviná – Mizerov. Všichni jsme se těšili, jaká překvapení na nás čekají.

Najednou jsme se objevili v pohádkovém světě. Přivítal nás Harry Potter, Pipi Dlouhá punčocha, Včelka Mája, Berušky, kouzelnice a Hopsalín. Děti plnily různé úkoly, které se jim moc líbily. Na závěr byli všichni odměněni balíčky se sladkostmi a nafukovacím balónkem. Všem se nám to moc líbilo.

Mgr. Hana Ciosková a Mgr. Jolana Šrubařová

Vedení školy s lítostí oznamuje, že dne 16.9.2021 zemřel bývalý ředitel ZŠ Majakovského Mgr.Jiří Šnapka, který působil ve funkci ředitele do roku 2005.

Mgr. Roman Hamrus a vedení školy

V pátek 3.9. žáci 3. a 4. třídy nezasedli do školních lavic, ale vydali se na náměstí do Fryštátu, kde se konal knižní jarmark.

Tématem tohoto jarmarku byla pohádka Alenka v říši divů. Děti se tunelem také dostaly do říše divů, kde na ně, kromě spousty her a soutěží, čekala také Srdcová královna a Kloboučník.

Náměstí bylo plné stánků s knihami, ale také nějaké dobroty se našly. Myslím, že si děti dopoledne užily, ale také se dozvěděly spoustu zajímavých věcí.

Mgr. Silvie Vlčková