V úterý 10. 3. naši školu navštívil podruhé německý cukrář pan Wendel. Tentokrát s ním strávili dopoledne žáci 8. třídy. Scénář byl podobný jako minule, první dvě hodiny proběhly ve třídě, kde se bavili o německé kuchyni. Na 3. a 4. vyučovací hodinu se společně přesunuli do cvičné kuchyňky. Zde pod jeho vedením upekli koláč s ovocem, Fantakuchen.
Pro žáky šesté třídy je podobný program připraven za dva týdny.

Po půlroční přípravě skládali žáci naší školy mezinárodní zkoušky z anglického jazyka. Testování organizací British council proběhlo na ZŠ Dělnická v sobotu 7. 3. pro starší děti a ve středu 11. 3. pro mladší. Žáci osmého ročníku se snažili získat certifikát na úrovni KET (A2) a žáci čtvrtého ročníku na úrovni STARTERS (A1). Náplní zkoušky jsou všechny jazykové dovednosti, tedy porozumění čtenému, slyšenému, psaní a mluvení. Na výsledky si počkáme zhruba dva měsíce, v červnu pak proběhne v MěDK slavnostní předání certifikátů úspěšným kandidátům.

Ve čtvrtek 6. 2. to na chodbách školy opět svištělo, ze všech stran byla slyšet angličtina i němčina, žáci 1. - 5. tříd soutěžili v jednoduchých úkolech (barvičky, dny v týdnu, pozdravy ...). A jak jim to šlo?

Zde jsou ti nejúspěšnější:

Anglický jazyk:

1.A - Erik Chytroš

2.A - Klaudie Kleinová, Kateřina Válková

3.A - Matěj Pustay, Filip Pham

4.A - Jan Havel, Kristýna Němečková

5.A - Sára Porciatti, Adéla Jančová

Dne 4. 2. proběhlo školní kolo anglické olympiády ve dvou kategoriích. Žáci druhého stupně se utkali nejdříve v poslechovém cvičení a poté mluvili s vyučujícími anglického jazyka o vylosovaném tématu. V první kategorii, pro žáky do 7. tříd, zvítězil David Laštuvička ze 7.A, ve druhé kategorii, zahrnující žáky 8. a 9. tříd, byla nejúspěšnější Hana Bednářová z 8.A. Oba postupují do okresního kola, které se bude konat v Havířově. Vítězům gratulujeme a budeme jim držet palce na konci února.