Dne 27.6. 2022 jsme s dětmi navštívili farmu ve Stonavě, kde se věnují chovu koní. Nejprve jsme si prohlédli stáje, mohli jsme koníky hřebelcovat, sledovali jsme, jak se koním čistí podkovy na kopytech a sedlají se. Poté si děti nasadily helmy a mohly se projet na třech různých koních. Jeden z nich byl dokonce dostihový. Po těchto zajímavých a zábavných jízdách nám Natálka Šafránková, její kamarádka a  p.  trenérka ukázaly trénink koní a vyvrcholením byly skoky koní přes překážky.

Po této ukázce si děti samy zkusily, jak se o koně starat. Čistily stáje a džbery s vodou, nosily trávu. Děti přinesly koníkům mrkvičky, jablíčka a suché rohlíky, na kterých si pochutnaly i ostatní koně ve výběhu. Na závěr si děti utvořily dvě družstva a soutěžily v závodivých hrách, které pro děti připravila děvčata.

Nám všem se tato návštěva moc líbila a zároveň jsme se všichni dozvěděli spoustu nových poznatků o konících.

FOTO

Mgr. Hana Ciosková a děti 2.A