Úspěchy v soutěžích

Zúčastnili jsme se soutěže Talenty pro firmy – T-Profi. Ve spolupráci s firmou Lift Components a Střední školou techniky a služeb Karviná jsme se zúčastnili soutěže, kterou pořádala Krajská hospodářská komora Moravskoslezského kraje. Soutěžní družstvo tří žáků 5.A a tří žáků SŠTaS sestavovalo ze stavebnice Merkur elektrárnu a soustruh. Bylo to náročné, ale tým z Karviné si s tímto těžkým úkolem...

V letošním roce proběhla matematická soutěž Pangea online na PC obdobně jako v loňském roce. Celkem se zúčastnilo této soutěže 50 žáků z  5.ročníku až po 9. ročník. Žáci řešili záludné úlohy a své vědomosti si mohli porovnat s žáky celé naší republiky.

Nejlepší umístění získali tito naši žáci :

1. místo školní kolo 5.A Tomáš Heligman, 15. místo v Moravskoslezském kraji

2. místo 5.A Jan Lyčka...

Před nedávnem se žáci Viktor Stefanov (8.A) a David Laštuvička (9.A) zúčastnili konverzační soutěže v anglickém jazyce Christmax Chatterbox na orlovském Gymnáziu Jana Šabršuly. Z celkových 34 zúčastněných se David umístil na krásném 10. místě a Viktor na 17. Žáci soutěžili ve psaní, čtení, poslechu a mluvení v anglickém jazyce, kdy měli možnost hovořit s rodilým mluvčím z Londýna. Celá akce b...