Ze života školy

Dnes 24.1.2023 se žáci 4.A účastnili divadelního představení SNĚHOVÁ KRÁLOVNA V LEDOVÉM KRÁLOVSTVÍ.

Příběh pojednává o ledovém království na konci světa, kde žije zlá Sněhová královna, která má srdce z ledu. Jednoho dne, když se prohání jako mrazivá meluzína nad královstvím Slunce, zahlédne prince Kryštofa, který si ze sněhu staví sněhuláka. Jeho mladší sestřičky Ella a Anna si z bratrovi nešiko...

Dne 23.1. měli žáci 4.A besedu v Regionální knihovně s názvem Od housliček po buben. Žáci se zde zábavnou formou seznamovali s nejrůznějšími hudebními nástroji. Rozvíjeli si tak kladný vztah k hudbě a hudebním nástrojům. Dozvěděli se mnoho užitečných informaci o historii, původu a využití hudebních nástrojů z celého světa, včetně pravěkých a dávno zapomenutých. Moc děkujeme Středisku hudby a um...

Dne 16. ledna 2023 se žáci třídy 6.A vydali do Regionální knihovny ve Fryštátě na knihovnickou lekci o filmu. Žáci se od paní knihovnice dozvěděli informace o historii vzniku filmu od černobílého přes animovaný k novým formátům 3D.  

Foto - viz fotogalerie

Ing. Monika Brandlová

Žáci třídy 3.A volili svého prezidenta/prezidentku. Prezidenti očima našich žáků. 

Foto - viz fotogalerie

Tereza Vidličková Zelinová

Dne 5. ledna 2023 bylo dopolední vyučování ve třídě 6.A v průběhu dvou vyučovacích hodin věnováno besedě na téma „TŘÍDNÍ KOLEKTIV, SPOLUPRÁCE A ŠIKANA“.

Foto - viz fotogalerie

Ing. Monika Brandlová 

Poslední den před vánočními prázdninami si všechny třídy užívaly vánoční atmosféru. Zpívaly se koledy, zapalovaly se svíčky, pojídalo se cukroví, popíjel vánoční čaj, rozdávaly se dárky, soutěžilo se aj. Byl to den ve znamení vánočních besídek. Některé třídní kolektivy pořídily z dnešního dne i pár foteček. Podívejte se.

Foto - viz fotogalerie

Snídaně je základ dne a žáci 6.A měli možnost užít si společnou ranní snídani ve škole. Snídalo se ve školním klubu a všechny dobroty, na kterých si žáci pochutnávali, připravila pro ně škola. Dětem moc chutnalo. Posnídat v kruhu kamarádů bylo super. Na uskutečnění ranní snídaně ve škole se mohou postupně těšit všechny třídy školy.

Foto - viz fotogalerie. 

 Ing. Monika Brandlová 

V pondělí 5.12.2022 navštívil naši školu Mikuláš, čert a anděl. Tento den jsme rovněž věnovali přípravám na VÁNOČNÍ JARMARK. Všichni žáci školy vyráběli vánoční dekorace, ozdoby, přáníčka, pekly se vánoční perníčky aj.  Mikulášsko-čertovsko-andělské vánoční tvoření si děti ve škole moc užily.

Na všechny vánoční výrobky se můžete těšit v úterý 13.12.2022 u nás ve škole na VÁNOČNÍM JARMARKU, na...

Dne 25.11.2022 jsme si s dětmi ve třídě 3.A udělali zdravý den. V prvouce probíráme ovoce a zeleninu, tak měli za úkol donést různé druhy a společně jsme pak ochutnávali a poznávali druhy ovoce a zeleniny. Ochutnali jsme i exotické kaki a někteří odvážnější dokonce i citron nebo petržel.

Foto - viz fotogalerie.

Tereza Vidličková Zelinová

Žáci 7.A vyráběli v rámci pracovní výchovy krásné adventní věnce.

Foto - viz fotogalerie.

Mgr. Jiřina Stenchlá

HURÁ!!! První sněhová vločka letošního podzimu se objevila na našem školním hřišti. Podívejte se s námi .

Pátek 11.11.2022 byl ve škole ve znamení pokračování čtvrtečních svatomartinských oslav. Ve školním rozhlase zněly svatomartinské písničky. Prostřednictvím rozhlasu jsem se také zaposlouchali do povídání o svatém Martinovi a tradicích svátku svatého Martina. A jelikož se už děti těší na první sněhové vločky, do školy měly přijít v bílém oblečení. Některé třídní kolektivy nám z pátečního dne poř...

Přikládáme ještě pár foteček z příprav SVATOMARTINSKÉ OSLAVY. Vyráběli jsme, pekli jsme, zdobili interiér školy 😊.

FOTO - viz fotogalerie

Žáci třídy 9.A, Lenka a Tomáš, si připravili pro všechny žáky školy rozhlasovou relaci u příležitosti svátku svatého Martina. Tato rozhlasová relace nám připomněla, proč tento svátek slavíme. Premiéra byla odvysílána dnes na svátek svatého Martina. Nabízíme její poslech.  

Dne 10. 11. 2022 jsme v podvečerních hodinách přivítali svatého Martina a poté jsme se vydali na lampionový průvod. Děkujeme dětem a jejich rodičům za účast a prožité společné zážitky.

Foto - viz fotogalerie

Dne 25. října 2022 se konal v naší škole „Puntíkový den“ v rámci celorepublikového projektu, jehož cílem je šířit mezi veřejností informace o kožní nemoci zvané lupénka. Úkolem dne bylo vzít si na sebe oblečení či doplňky s puntíky, neboť pacienti s lupénkou mají na sobě nehezká a bolestivá poranění – puntíky a někteří se k lidem s lupénkou nechovají hezky, protože nemají správné informace a bo...

Dne 20.10.2022 se žáci 1.A, 2.A, 3.A a 4.A  zúčastnili besedy, která je všechny moc zaujala.

Žáci měli spoustu zvídavých otázek a dozvěděli se hodně zajímavosti o životě nevidomých a problémech, se kterými se musí denně potýkat. Asistenční pejsek Rocky byl velmi přátelský, předvedl dětem, jak velkým pomocníkem pro svou paničku je a vysloužil si krásné balíčky plné pamlsků, které si pro něj při...

Dnes jsme se zúčastnili dopravního výcviku na karvinském dopravní  hřišti. 

Vyzkoušeli jsme si jízdu na kole a na dodržování pravidel silničního provozu dohlíželi strážníci městské policie. Následně jsme se dozvěděli důležité informace k poskytování první pomoci, jak správně vybavit své kolo, jaké mít na sobě vhodné bezpečnostní doplňky a také nám strážníci připomněli všechny důležité dopravní z...