Ze života školy

Milí žáci, zaregistrujte se na stránkách www.logickaolympiada.cz do soutěže logická olympiáda do 30. 9. 2022. Ceny v postupových kolech jsou lákavé. Soutěž se řeší na PC jako Pangea. Úspěšní žáci pak mohou psát svůj úspěch i na přihlášku na střední školy. Na známce z matematiky nezáleží, přihlaste se kdokoliv a zkuste štěstí. Více info - viz příloha. Registrace musí být potvrzena rodičovským em...

Podívejte se, jak u nás probíhal první školní den školního roku 2022/23.

Přejeme všem žákům naší školy krásný poslední den prázdnin.

Zítra se na vás všechny moc těšíme. 😉 

PRVNÍ DNY VE ŠKOLNÍM ROCE 2022/2023

Čtvrtek 1. 9. 2022

1.A

  • 8:30 – 9:30 h (přivítání prvňáčků, slavnostní zahájení nového školního roku)

2.A, 3.A, 4.A, 5.A, 6.A, 7.A, 8.A, 9.A

  • 8:00 – 8:45 h (1 vyučovací hodina - slavnostní zahájení nového školního roku)

Výdej obědů: 11:45 – 13:00 h

Pátek 2. 9. 2022

1.A

  • 8...

Školou zněly pohádkové písničky, všechny příchozí přivítal náš dráček a po rozdání vysvědčení jsme se všichni rozešli domů na prázdniny.
PŘEJEME KRÁSNÉ PRÁZDNINY VŠEM NAŠIM ŽÁKŮM 🙂.

FOTO

VIDEO

V červnu se žáci sedmého a osmého ročníku naší školy zúčastnili workshopu, prostřednictvím kterého se seznamovali s elektronickými systémy a základy programování. Scénář workshopu byl připraven pro žáky v rámci projektu Erasmus+ (mládež) pod názvem „Internet Of Things“, do kterého je zapojena havířovská nezisková organizace Euroteam Czech Republic, z.s. která nám umožnila workshop na škole usku...

Dnes 29. 6. 2022 proběhlo slavnostní rozloučení s absolventy naší školy 9.A.

Byl to nádherný okamžik a mooooc jim to všem slušelo.

Přejeme jim ještě jednou spoustu štěstí na nové škole a nejen hodně studijních úspěchů, ale i těch osobních, které jsou ještě důležitější.

FOTO

VIDEO

pedagogové ZŠ Majakovského

Žáci prvního stupně si ještě na závěr školního roku vyzkoušeli programování s Bee-Bot včelkou. Tato robotická včelka se umí pohybovat v jednotlivých krocích podle toho, jak jí děti pohyb naplánují dle různých zadání. Programování s včelkou se dětem moc líbilo, šlo jim to skvěle 👍 🙂 .

FOTO

Ing. Monika Brandlová

Dne 27.6. 2022 jsme s dětmi navštívili farmu ve Stonavě, kde se věnují chovu koní. Nejprve jsme si prohlédli stáje, mohli jsme koníky hřebelcovat, sledovali jsme, jak se koním čistí podkovy na kopytech a sedlají se. Poté si děti nasadily helmy a mohly se projet na třech různých koních. Jeden z nich byl dokonce dostihový. Po těchto zajímavých a zábavných jízdách nám Natálka Šafránková, její kama...

V pondělí 27.6. vyrazili naši prvňáčci na školní výlet do DinoParku. Sice v malém počtu, ale s dobrou náladou. Pořádně si užili všechny atrakce včetně Dinoexpresu a kina, poznali spoustu druhů dinosaurů a užili si spoustu legrace. Sluníčko se sice rozhodlo, že nám pěkně zatopí, ale nakonec jsme to zvládli.

FOTO

Mgr. Jolana Šrubařová

Videosestřih ze sportovního dne - soutěžení žáků 1. stupně školy

Videosestřih ze sportovního dne - soutěžení žáků 2. stupně školy


Dnes 23. 6. jsme strávili školní výlet v Olomouci - navštívili jsme ZOO na Svatém kopečku, Baziliku Navštívení Panny Marie, Olomoucký orloj, Horní náměstí s radnicí a sloupem Nejsvětější Trojice …
Bylo úžasně 🥰

FOTO


třída 6.A a 7.A

Dne 22.6.2022 proběhl na Majáčku SPORTOVNÍ DEN 🏀🏒⚽️🥅🏋️‍♀️⛹️‍♀️

FOTO

Můžete se těšit i na video 🙂 . 

Včera jsme s žáky z 8.A  v rámci školního výletu navštívili únikové hry Chamber Ostrava. Byli jsme rozděleni na skupinky, největší ohlas měla hra "Dům duchů", kdy jsme se mnozí opravdu báli a špatně se nám následně usínalo. Velmi jsme se trápili ve "Středověkém žaláři" a kluci perfektní zvládli zachránit svět v "Hackerově doupěti". 

Mgr. Jakub Doležal

Dnes 21. 6. proběhla na chodbě školy a na nádvoří jazyková soutěž pro 1. stupeň "Hrajeme si s jazyky". Ze všech stran byla slyšet angličtina a němčina a šlo to všem žákům skvěle 👍.
Děkujeme žákům 7.A a 9.A za pomoc na stanovištích 😉.

FOTO

VIDEO

Mgr. Pavlína Mojová

Žáci 4.A třídy dne 13.6. navštívili Slezské vzdělávací centrum, které bylo vybudováno v bývalém Janečkově mlýně v Karviné. Přivítali je studenti Martin a Sebastián, kteří byli jejich průvodci světem robotiky. Každé dítě mělo k dispozici jednu logorobotickou stavebnici a pomocí počítačového programu si děti stavěly své roboty (tančící robot, chodící robot, motorka atd.). Všem dětem se práce daři...

Dne 3. 6. 2022 jsme společně s dětmi naší školy a školky oslavili DEN DĚTÍ. Žáci prvního stupně školy a děti z mateřské školy dostali dárek v podobě zábavného vystoupení dvou klaunů. Pro žáky druhého stupně školy bylo připraveno 10 stanovišť, na kterých plnili různé zábavné úkoly. Super počasí 🌞. Super den plný zážitků 😀. Už teď se těšíme na další podobné akce 🙂.

MALÁ OCHUTNÁVKA Z VYSTOUPENÍ...