Milí deváťáci,

přejeme vám mnoho úspěchů a štěstí na vaší další cestě.

Budeme rádi, když se přijdete na nás do školy podívat, zavzpomínat, pochlubit se nebo jen tak.

Foto - viz fotogalerie.

Video - Slavnostní odchod deváťáků ze školy.

Video - Slavnostní rozloučení se základní školou.

Prosíme, přečtete si informace ohledně změny účtu stravného. 

Poslední den plavání a slavnostní předání mokrého vysvědčení. 

Foto - viz fotogalerie.

24.6. proběhla poslední vzdělávací akce našich žáků v letošním školním roce.

Slezské vzdělávací centru uspořádalo pro děti zajímavé dopoledne, plné tvoření a kreativního stavění,  které děti využili k rozvoji svých dovedností.

Ze stavebnice Lego vytvářeli různé zemědělské stroje a ze dřeva farmu a vše co k ní patří. 

Děkujeme centru za pozváni a v příštím školním roce se budeme opět těšit na...

Poslední hodina angličtiny školního roku 2023/2024 probíhala v 1.A malinko netradičně. Žáci první třídy se učili anglická slovíčka s robotickou včelkou Bee Bot. Zopakovali si názvy barev a slovíčka první třídy, naučili se názvy základních rovinných útvarů a seznámili se s názvy budov ve městě. Přitom všem rozvíjeli žáci logické myšlení a prostorovou představivost. Nakonec se pořádaly včelí závo...

Dne 21. května proběhl ve škole DEN ŠÍLENÝCH ÚČESŮ. 

Jak nám to slušelo? Podívejte se na fotky.. 

Foto - viz fotogalerie.  

Na úterý 21. května 2024 vyhlašujeme „DEN ŠÍLENÝCH ÚČESŮ“.

Milí žáci, vytvořte si v úterý ráno na hlavě „CRAZY ÚČES“ a přijďte do školy užít si skvělou zábavu. Nejlepší účesy odměníme.

Dne7.5 se naši osmáci zúčastnili branné soutěže. Parta podala skvělý výkon a perfektní spolupráci. Akci jsme si společně užili. 

Mgr. Ondřej Sobaňski

Oblíbenou českou tradici se nám podařilo nakonec uskutečnit. V pátek 3. května jsme společně na školním hřišti „upálili“ naše čarodějnice, které jsme si ve škole ve svých třídách vyrobili. Byl to opět skvělý a nezapomenutelný zážitek. 

Foto - viz fotogalerie.

Video

V úterý 30. dubna 2024 se konal čarodějnický slet na školním hřišti, na kterém byla připravena zábavná stanoviště pro děti i dospělé. Pro malé i velké čarodějnice a čaroděje bylo připraveno plno zábavných her a nechybělo ani vyhodnocení nejlepších čarodějnických kostýmů. Na závěr si všichni opekli výtečné buřtíky. Odpoledne se velmi vydařilo, počasí nám přálo, prožili jsme příjemné čarodějnické...

V minulém týdnu proběhlo školní kolo dopravní soutěže mladých cyklistů. Žáci si tak mohli vyzkoušet jízdy zručnosti na připravených překážkách. Některé z nich zachytil objektiv fotoaparátu.

Foto - viz fotogalerie

Těšíme se na další parádní společnou akci “PÁLENÍ ČARODĚJNIC”, která se uskuteční v úterý 30.4.2024 od 16:00 hodin na školním hřišti.

Vážení rodiče, milí žáci, jste srdečně zváni. Přijďet prožít pěkné a zábavné rodinné odpoledne. 

Dnes 18.4.2024  jsme se zúčastnili akce na Den Země pořádaný městem Karviná. 

Na náměstí ve Fryštátu byly stánky, kde jsme plnili úkoly, prodávalo se občerstvení.

Naše třída 6.A vyráběla Mimoně, 7.A panáčka Minecraft. Bylo tam hezky a příjemná atmosféra. 

Děkujeme za zajímavé zpestření výuky. 

Foto - viz fotogalerie.

Klaudie Kleinová, Isabela Kiššová, třída  6.A

Žáci prvního stupně školy odjeli v neděli 14. dubna do školy v přírodě do hotelu Kyčerka ve Velkých Karlovicích. Průběžné zprávy ze školy v přírodě můžete sledovat na facebookových stránkách školy. Přejeme dětem pěkné počasí, nezapomenutelné zážitky a ve zdraví prožitou školu v přírodě. 

Dne 10. 4. 2024 se třída 4.A zúčastnila besedy s Městskou policií Karviná na téma šikana. Žáci se dozvěděli o druzích, formách a následcích šikany. Poutavým způsobem byli žáci seznámeni s tímto vážným tématem a dozvěděli se, kde hledat pomoc a komu se mají případně svěřit.

Bc. Kamil Pietrowski

Dne 27. 3. 2024 zavítali k nám do školy předškoláci z naší mateřské školy. Při příchodu do školy je přivítal SPIDERMAN, který je doprovodil do počítačové učebny. Děti se seznamovaly s počítačovou učebnou a sami si práci na počítačích vyzkoušely. Řešení zábavných úkolů ve výukovém programu určeného pro MŠ šlo všem dětem na výbornou. Všichni byli moc šikovní. Děti přišel pozdravit i školní maskot...

Letošní jaro jsme ve škole přivítali JARNÍM TVOŘENÍM rodičů a dětí. Vyráběly se slepičky, náramky, vějíře, srdíčka a kraslice. Nechybělo malování na obličej, dětská hudba, občerstvení. K zakoupení byly i velikonoční dekorace. Děkujeme všem, kteří jste k nám na JARNÍ TVOŘENÍ zavítali.

Foto - viz fotogalerie.  

Video - zde.

Ve čtvrtek 21.3.2024 jsme se všichni těšili do školy. Čekal nás nejpohodlnější a nejpohodovější den v roce. Ve škole jsme se sešli v pyžamech. Ráno jsme se společně ve svých třídách nasnídali. Koblížky byly výborné. Mohli jsme si na chvíli i zdřímnout. Probouzeli jsme se do krásného jarního dne. Sluníčko se na nás vesele přes okna usmívalo.

A jelikož na 21. března připadá každý rok Světový den D...

Dne 7. 3. 2024 se uskuteční na ZŠ Majakovského, která se od nového školního roku 2024/25 slučuje s ZŠ a MŠ U Studny, „Den otevřených dveří“ pro všechny budoucí prvňáčky. Děti si  s rodiči přijdou prohlédnout školu, učebny, družinu i jídelnu, seznámí se s prostředím školy, ale i s jednotlivými pedagogy. Cestou je bude provázet školní maskot – Dráček.

Na den otevřených dveří bude pak navazovat zá...

Tři jahůdkové dorty. Pochutnali si na nich vítězové školní valentýnské soutěže – žáci třídy 2.A, 6.A a 8.A. Dorty byly slaďounké, lahodné, byla to prostě mňamka. 

Ještě jednou gratulujeme vítězným třídám, které v soutěži obdržely stejný počet bodů a umístily se na skvělém prvním místě. 

Foto - viz fotogalerie.

Ing. Monika Brandlová

:
: