Dne 10. 4. 2024 se třída 4.A zúčastnila besedy s Městskou policií Karviná na téma šikana. Žáci se dozvěděli o druzích, formách a následcích šikany. Poutavým způsobem byli žáci seznámeni s tímto vážným tématem a dozvěděli se, kde hledat pomoc a komu se mají případně svěřit.

Bc. Kamil Pietrowski

Dne 27. 3. 2024 zavítali k nám do školy předškoláci z naší mateřské školy. Při příchodu do školy je přivítal SPIDERMAN, který je doprovodil do počítačové učebny. Děti se seznamovaly s počítačovou učebnou a sami si práci na počítačích vyzkoušely. Řešení zábavných úkolů ve výukovém programu určeného pro MŠ šlo všem dětem na výbornou. Všichni byli moc šikovní. Děti přišel pozdravit i školní maskot...

Letošní jaro jsme ve škole přivítali JARNÍM TVOŘENÍM rodičů a dětí. Vyráběly se slepičky, náramky, vějíře, srdíčka a kraslice. Nechybělo malování na obličej, dětská hudba, občerstvení. K zakoupení byly i velikonoční dekorace. Děkujeme všem, kteří jste k nám na JARNÍ TVOŘENÍ zavítali.

Foto - viz fotogalerie.  

Video - zde.

Ve čtvrtek 21.3.2024 jsme se všichni těšili do školy. Čekal nás nejpohodlnější a nejpohodovější den v roce. Ve škole jsme se sešli v pyžamech. Ráno jsme se společně ve svých třídách nasnídali. Koblížky byly výborné. Mohli jsme si na chvíli i zdřímnout. Probouzeli jsme se do krásného jarního dne. Sluníčko se na nás vesele přes okna usmívalo.

A jelikož na 21. března připadá každý rok Světový den D...

Dne 7. 3. 2024 se uskuteční na ZŠ Majakovského, která se od nového školního roku 2024/25 slučuje s ZŠ a MŠ U Studny, „Den otevřených dveří“ pro všechny budoucí prvňáčky. Děti si  s rodiči přijdou prohlédnout školu, učebny, družinu i jídelnu, seznámí se s prostředím školy, ale i s jednotlivými pedagogy. Cestou je bude provázet školní maskot – Dráček.

Na den otevřených dveří bude pak navazovat zá...

Tři jahůdkové dorty. Pochutnali si na nich vítězové školní valentýnské soutěže – žáci třídy 2.A, 6.A a 8.A. Dorty byly slaďounké, lahodné, byla to prostě mňamka. 

Ještě jednou gratulujeme vítězným třídám, které v soutěži obdržely stejný počet bodů a umístily se na skvělém prvním místě. 

Foto - viz fotogalerie.

Ing. Monika Brandlová

Svátek svatého Valentýna se slaví v anglosaských zemích každoročně 14. února jako svátek lásky. I my jsme letos oslavili tento svátek v celé škole. Do školy jsme přišli oblečení v červené a růžové barvě, vyzdobili jsme si srdíčkově třídy a proběhla roznáška VALENTÝNSKÉ POŠTY.  Každá třída navíc měla za úkol pořídit originální VALENTÝNSKOU FOTKU.

A jak to všechno dopadlo?

Která třída byla nej...

Dne 17.1.2024 se vybraní žáci pátého ročníku naší ZŠ zúčastnili přípravného workshopu, na kterém si vyzkoušeli práci se stavebnici Merkur. Tento workshop bude navazovat na krajskou soutěž v Ostravě, kde se bude soutěžit o postup do celostátního kola. Tým, který bude reprezentovat naše město bude složen ze tří žáků naší školy a tří žáků SŠTaS.

Žáci si během workshopu ověřili svou zručnost a slad...

V pátek 12. ledna 2024 se pro žáky osmé a deváté třídy realizovala ve škole přednáška na téma TECHNOLOGICKÁ GRAMOTNOST, kterou vedl odborný lektor z Vysoké školy Baňské v Ostravě. Žáci se dozvěděli spoustu zajímavostí z oborů moderních technologií. Nejvíce se hovořilo o ELEKTROMOBILITĚ A UMĚLÉ INTELIGENCI.

V rámci besedy žáci diskutovali o výhodách a nevýhodách elektromobilů, probíraly se rovněž...

V prosinci jsme v rámci prevence realizovali besedu o poskytování první pomoci. Beseda byla pro žáky 2. stupně. Nejprve se žáci seznámili s různými druhy poranění a způsobu jejich ošetření formou prezentace, poté se učili ošetřit daný typ poranění prakticky. Dětem se beseda velmi líbila, byla velmi přínosná.

Děkujeme paní lektorce za čas, který věnovala naším dětem při přípravě i realizaci besed...

V pátek 22.12.2023 jsme se nenechali ve škole ochudit o vánoční atmosféru. Ve třídách panovala vánoční nálada, konaly se vánoční besídky. Vánoce už jsou za dveřmi a všichni už se těšíme na Ježíška.

Vánoční přání - zde.

Veselé Vánoce všem přejí žáci společně s pedagogy školy.

Dne 22.12.2023 bylo připraveno pro děti prvního stupně naší školy kouzelnické vystoupení. Děti měli možnost vidět velice nádherné vystoupení, někteří se i aktivně zapojili a na závěr dostal každý žák balónek v podobě meče, pejska, srdce a dalších přání. 

Představení bylo úžasné také z důvodu, že kouzlil bývalý žák naší školy Filip Dadej, kterému tímto velice děkujeme. 

Mgr. Radek Krnáč 

Náš tradiční vánoční jarmark nás vánočně naladil. Všichni už se těšíme na blížící se Vánoce. 

Přejeme všem krásný adventní čas. 

Video

Žáci a pedagogové školy

Už tuto sobotu   "20. ledna 2024"

Udělejte si čas, přijďte se podívat a něco pěkného koupit. Vezměte klidně někoho sebou. Bude z čeho vybírat. Těšíme se na vás 🙂.

Zaměstnanci ZŠ Majakovského

V pátek 15. prosince 2023 pro žáky třídy 7. A zajistila škola (v rámci projektu NPO 3.2.2 Podpora škol) společnou ranní snídani ve školním klubu. Dvě mísy ovoce a zeleniny plné vitamínů, toustový chléb se strouhaným sýrem, k tomu dětský punč, to byly dobroty, na kterých si sedmáci v rámci snídaňového klubu pochutnali. Během snídaně panovala pohodová ranní atmosféra. Po takovém zahájení školního...

Žáci naší školy se zapojili spolu se Střední zdravotní školou v Karviné do sbírky lízátek a sladkostí pro dětské onkologické pacienty FN Brno a Ostrava. Podařilo se nám shromáždit velkou hromadu sladkostí za což všem dětem, které do sbírky přispěly, moc děkujeme a doufáme, že nemocným dětem alespoň trochu zpříjemníme pobyt v nemocnici. Hlavně jim všem přejeme brzké uzdravení.

Foto - viz fotogale...

V pátek 8.12. se všichni žáci 1.stupně už brzy ráno sešli před školou, kde na ně čekal autobus, který je zavezl do Planetária v Ostravě Krásném Poli. Tam děti shlédly sférický pořad – Lucie a tajemství padajících hvězd, zároveň se dozvěděly spoustu zajímavostí o souhvězdích podzimní a zimní oblohy. Po skončení programu si mohly prohlédnout vystavené exponáty v prostorách celého planetária. Pro ...

Žáci osmé a deváté třídy se v rámci hodiny informatiky zúčastnili mezinárodního testování digitálních dovedností (nikoli znalostí) pod názvem IT Fitness test 2023 Visegrádská skupina a Ukrajina. Žáci si ověřili, jak si umí poradit ve světě informatiky (internet, kyberbezpečnost, počítačové systémy, kancelářské programy, sociální média aj.). Při vyplňování testu mohli používat všechny dostupné o...

Žáci devátého ročníku navštívili prvňáčky. Zasedli s nimi do školních lavic a všichni společně strávili hodinu českého jazyka.

Foto - viz fotogalerie.

Video

Společně jsme si užili SVATOMARTINSKÝ PRŮVOD

Jsme rádi, že jste si udělali čas a přišli jste spolu s dětmi na naši první společnou akci v tomto školním roce.

Těšíme se na další milá setkání s vámi.

Foto - viz fotogalerie

VIDEO

Pedagogové ZŠ a MŠ Majakovského

:
: