Dne 24.11. se na SPŠ v Karviné konal již 19. díl soutěže WODIAK. Je to přírodovědná soutěž, kde žáci zš řeší 10 otázek na, které testově odpovídají. Ukážou se jim pokusy, které jejich odpovědi buď potvrdí nebo vyvrátí. Letos se WODIAKU zúčastnili žáci základních škol Majakovského, Dělnická, Borovského. Čtvrté družstvo bylo vytvořeno ze žáků všech zúčastněných škol. Soutěž byla velmi vyrovnaná a vyhrálo družstvo čtyř žáků 9. B ZŠ Majakovského se 6 body, na druhém místě skončila ZŠ Dělnická, na třetím místě ZŠ Borovského a na čtvrtém místě družstvo složené ze žáků všech zúčastněných škol. Gratuluji družstvu z "Majáku" - jmenovitě Nicole Kloubkové, Tereze Serišové, Natálii Bartoszové, Natálii Stenchlé a Petru Humenjukovi a děkuji všem za velmi solidní znalosti.

Jiří Wojnar