„Veselé vánoční hody zpívejte koledy…….“

Takto se zpívá v tradiční české koledě. V naší škole se zpívají každoročně v době adventní. Jsou součástí přípravy na vánoce. Ne  jinak tomu bylo  i  letos v 1.A .

Děti  se naučily vánočním básním, písním. Jan  Havel nacvičil na flétnu vánoční koledu, připravil si také sólové zazpívání známé koledy „Pásli ovce Valaši „ stejně jako Kristýnka Němečková   vánoční píseň „Štědrý večer nastal“.

Maminky napekly voňavé cukroví. Paní učitelka  pozvala k vánočnímu setkání maminky, tatínky. Pak stačilo jen vánočně vyzdobit třídu a zacinkat zvonečkem.

Vánoční besídky se 19. prosince 2016 zúčastnilo 13 dětí 1.A a 20 jejich příbuzných.

Sekání  navodilo všem  sváteční atmosféru vánoc.

Podívejte se v příloze, jak se děti snažily zpříjemnit advetní čas svým nejbližším.

Zapsala: Mgr. Miluše Břenková, třídní učitelka.

Video 1

Video 2