Na naší škole dne 18. 10. 2018 probíhalo školní kolo astronomické olympiády v kategorii  G-H a v kategorii E-F.  Školního kola AO se zúčastnilo 13 žáků v kategorii G-H (6. - 7. ročníku) a 8 žáků v kategorii E-F (8. – 9. ročníku). Žák, který získal 20 a více bodů se stal úspěšným řešitelem. V kategorii G-H z 13 žáků bylo 10 úspěšných řešitelů a 3 neúspěšní řešitelé. V kategorii E-F z 8 žáků se stali 2 žáci úspěšnými řešiteli.

V kategorii G-H úspěšnými řešiteli byli žáci v tomto pořadí:

1. místo: Matyáš Palian (VII. A)  - 40 bodů
  2. místo: Josef Gertner  (VI. A)   - 33 bodů
  3. místo: Ondřej Siuda (VII. A)    - 30 bodů
  4. místo: Jakub Břuska (VI. A)     - 28 bodů
  5. místo: Alexandra Serišová (VI. A) - 27 bodů
  6. místo: David Habrda (VII. A) – 26 bodů
  7. – 9. místo: Lukáš Buchta (VII. A), Jakub Meisner (VII. A), Alex Švec (VII. A) – 24 bodů
  8. 10. místo: Adam Kloubek (VII. A) – 20 bodů

V kategorii E-F úspěšnými řešiteli byli žáci v tomto pořadí:

1. – 2. místo: David Juřička (VIII. B), Martin Jastrzembski (VIII. B) – 21 bodů

Úspěšní řešitelé školního kola s 20 a více body postupují do krajského kola astronomické olympiády.

Všem úspěšným řešitelům školního kola AO blahopřejeme.

Mgr. Renáta Procházková