Před letošními osmáky je nelehký úkol, který se týká výběru budoucího povolání. Pro usnadnění jejich volby v příštím školním roce, proběhla dne 15. 5. 2017 beseda v Informačním a poradenském středisku (IPS) na Úřadu práce.

IPS poskytuje informace o možnostech a podmínkách studia na různých typech SŠ a rady při zvažování výběru oboru s ohledem na budoucí uplatnění na trhu práce. Úvodní část vhodně doplnila náplň předmětu volba povolání a týkala se obecných informací a změn v přijímacím řízení. Následovala druhá – praktická část. Ta umožnila zaměřit se na testy na PC, získání informací o zvolené SŠ, či oboru až po konkrétní povolání a možnosti uplatnění na trhu práce.

Beseda se vydařila a splnila očekávání. Získané informace, včetně materiálů, které si žáci odnesli, určitě přispějí k uvážené volbě. Nezbývá, než si přát, aby výběr SŠ a příslušného oboru byl pro každého ten pravý.

Mgr. Marcela Litomyská