Padlo rozhodnutí, že projdeme park Boženy Němcové přes lázně Darkov, kolem splavu řeky Olše až do Centra Přírodovědné stanice Karviná-Ráj. Bylo to perfektní rozhodnutí a díky paní vedoucí stanice paní Mgr. Naděždy Sikorové žáci zažili úžasné dopoledne. Prošli si celou stanici, seznámili se se všemi jejími obyvateli, mohli se nejen na ně dívat, ale vzít si je i do ruky a zjistit, jak hebký kožíšek má činčila, jak jsou morčata rozetová milá zvířátka. Venku je přivítal svým křikem opičí kluk makak Oskar, polární lišák Míša byl ostražitý, ale přesto mu zvědavost nedala a všem se ukázal v plné kráse. Největší zážitek ovšem byl v oddělení plazů, kdy si žáci vzali do ruky agamy, přesvědčili se, že hadi mají tělo hladké jak samet a vůbec ne slizké, jak si o nich leckdo myslí.

Chtěli bychom ještě jednou poděkovat za toto úžasné dopoledne paní Mgr. Naděždě Sikorové
a doporučit všem žákům naší školy, ale i jiných škol, že návštěva Přírodovědné stanice je opravdu velký zážitek.

RNDr. Zdeňka Parchanská