POZVÁNKA NA VÁNOČNÍ JARMARK


Pozvánka na vánoční jarmak.png

Další novinky ze světa školy

Všechny novinky

Tři žáci 5.A třídy se zúčastnili krajského kola odborné technické soutěže – talent pro firmy, která se konala  v Ostravě v areálu Černé louky. Měli za úkol postavit ze stavebnice Merkur „Robot budoucnosti“.

Ve spolupráci s žáky Střední školy techniky a služeb Karviná se kterými tvořili tým, se jim robot povedl a získali krásné 2. MÍSTO.

Foto - viz fotogalerie. 

Mgr. Silvie Vlčková

 

Dnes 24.1.2023 se žáci 4.A účastnili divadelního představení SNĚHOVÁ KRÁLOVNA V LEDOVÉM KRÁLOVSTVÍ.

Příběh pojednává o ledovém království na konci světa, kde žije zlá Sněhová královna, která má srdce z ledu. Jednoho dne, když se prohání jako mrazivá meluzína nad královstvím Slunce, zahlédne prince Kryštofa, který si ze sněhu staví sněhuláka. Jeho mladší sestřičky Ella a Anna si z bratrovi nešiko...

Dne 23.1. měli žáci 4.A besedu v Regionální knihovně s názvem Od housliček po buben. Žáci se zde zábavnou formou seznamovali s nejrůznějšími hudebními nástroji. Rozvíjeli si tak kladný vztah k hudbě a hudebním nástrojům. Dozvěděli se mnoho užitečných informaci o historii, původu a využití hudebních nástrojů z celého světa, včetně pravěkých a dávno zapomenutých. Moc děkujeme Středisku hudby a um...