Na Masarykově náměstí v Karviné dnes 20. dubna 2023 proběhla tradiční oslava „Dne Země“, které se zúčastnili žáci 5.ročníku naší školy. Čekala na ně spousta zábavy a zajímavostí. Mohli si prohlédnout zásahové auto vězeňské služby, hlasovat v soutěži o nejhezčí ekologicky motivovaný výrobek, které zde byly vystaveny, zjistit na jakém principu funguje parní stroj.

Nejvíce je však zaujaly pokusy a výklad Smoukmana, který je blíže seznámil s principem fungování fotosyntézy, výroby a spotřeby energie atd. Děti si mohly spoustu věcí tzv. „osahat“, a to je vždy baví a zaujme. Nechyběla ani obří nafukovací klouzačka a stánky s různými dobrotami.

Dětem se akce velmi líbila, takže nelitovaly ani cesty pěšky na náměstí a zpět, zvlášť když se na nás usmívalo i sluníčko.

Foto - viz fotogalerie

Mgr. Silvie Vlčková