Vážení a milí rodiče, milí žáci,

zapojili jsme se společně se Střední zdravotnickou školou Karviná do sbírky lízátek pro dětské onkologické pacienty.

Lízátka můžete nosit třídním učitelům nebo na sekretariát školy. Kromě lízátek můžete přinést i omalovánky, pastelky nebo gumové bonbóny (nejlépe medvídky).

Lízátka nebo gumové bonbóny se podávají dětem při léčbě chemoterapii. Nejen že pomohou krátit čas při podávání infuzí/injekcí, ale také pomáhají neutralizovat pachuť v ústech, která je spojena s touto léčbou. Vybarvování obrázků rovněž dětem krátí jejich čas trávený v nemocnicích.

Sbírka bude ukončena 10. prosince 2023. Po tomto datu budou nasbíraná lízátka (příp. gumové bonbóny, omalovánky či pastelky) odeslány dětem do FN Ostrava a Brno.

Zapojte se s námi do sbírky a zpříjemněme dětem podstupujícím náročnou léčbu. DĚKUJEME!

Pedagogové ZŠ a MŠ Majakovského