Dne 30. 11. 2023 se konalo u nás na škole školení trenérů basketbalu a učitelů Tv ohledně nových forem práce a tréninku v rozvoji dětí pod gescí České basketbalové federace. Naši školu navštívil i regionální manažer ČBF p. Wiedner a na školení se podíleli zkušení lektoři a trenéři s dlouhodobými úspěchy v basketbale na všech úrovních, např. p. Moulisová z Prahy, která trénovala i v USK Praha a Sokole Pražském a nyní pracuje jako lektorka pro ČBF. Školení navštívilo mnoho učitelů Tv z Moravskoslezského kraje a z Karviné náš pedagog Mgr. Ondřej Sobanski a náš bývalý kolega a nyní trenér v týmu U15 SBŠ Sokol Karviná Mgr. Petr Šupol. Jako figuranti působili žáci naší školy a také hráči týmu SBŠ Sokol v kategorii U15, školení mělo skvělou úroveň i atmosféru a věříme, že si učitelé odnesli mnoho nových podnětů pro rozvoj basketbalových dovedností pro děti, teoretická část probíhala promítáním v našem školním klubu a praktická část přímo v Tv naší školy. Poděkování patří i naší školní jídelně, která jistila stravování účastníků školení.

Foto - viz fotogalerie.

Mgr. Roman Hamrus, ředitel ZŠ a MŠ Majakovského, starosta Sokola Karviná a coach 2. ligy mužů v basketbalu