V pátek 12. ledna 2024 se pro žáky osmé a deváté třídy realizovala ve škole přednáška na téma TECHNOLOGICKÁ GRAMOTNOST, kterou vedl odborný lektor z Vysoké školy Baňské v Ostravě. Žáci se dozvěděli spoustu zajímavostí z oborů moderních technologií. Nejvíce se hovořilo o ELEKTROMOBILITĚ A UMĚLÉ INTELIGENCI.

V rámci besedy žáci diskutovali o výhodách a nevýhodách elektromobilů, probíraly se rovněž otázky ohledně infrastruktury a dostupnosti nabíjecích stanic. Žáci se rovněž dozvěděli, jak se umělá inteligence používá v různých oblastech, jako je medicína, průmysl a doprava.

Ti žáci, kteří lektorovi během besedy s nadšením odpovídali na pokládané otázky, byli odměněni dárky.

Díky projektu Technologická gramotnost se mohli žáci seznámit s využitím a možnostmi moderních technologií. Projekt se snaží dětem ukázat, že technologie nemusí být nudné a že právě ony mohou být součástí technologické revoluce.

Foto - viz fotogalerie.

Ing. Monika Brandlová