Včera se na naší škole konaly třídní schůzky. Díky konferenci k trhu práce v našem regionu a zásluhou pana ředitele Mgr. Romana Hamruse, měli rodiče žáků 9. ročníku příležitost setkat se s PhDr. Zdeňkem Starým, ředitelem Okresní hospodářské komory (dále OHK) v Karviné. Stali jsme se tak pilotní školou v navázání kontaktu s OHK. Pan PhDr. Zdeněk Starý uvedl rodiče i žáky do problematiky trhu práce v regionu, uplatnitelnosti oborů v praxi, zdůraznil současnou prestiž technických oborů v návaznosti na firemní vztahy, brigády a  stipendia pro studenty. Dále se také dotkl problematiky volby středních škol, duálního vzdělávání a uvedl konkrétní příklady ze své letité praxe, které však nejsou odtrženy od reality současnosti. Velmi si návštěvy pana PhDr. Zdeňka Starého vážíme a těšíme se, v případě zájmu rodičů a žáků, na další setkání.

Mgr. Marcela Litomyská, třídní učitelka  9.B